Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Чи маю право відмовити у проведенні виїмки слідчого?

20.07.2012 16:51
Доброго дня, підскажіть будь-ласка, слідчий ОВС пред’явив постанову про проведення виїмки. Чи маю я право відмовити у проведенні такої дії слідчому?



Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондаренко Сергій
юрист
Киев
ответил 20.07.2012 17:13

все залежить від того, що в Постанові про виїмку і ким вона видана! В принципі, якщо вона не правомірна, ви можете відмовити слідчому, але тоді в нього буде привід провести обшук і зробити примусову виїмку! При цьому бажано фіксувати всі протиправні дії лівоохоронця))


0
фото
Off-line Дятленко Татьяна
юрист
Сумы
ответил 20.07.2012 17:01

Приєднуюсь до відповіді колеги Никоненко Вячеслава, з початку слідчий у присутності понятих дасть змогу Вам надати той предмет, який може бути доказом по кримінальній справі, у разі Вашої відмови, буде проведено обшук також у присутності понятих. В будь-якому разі буде складений протокол, з яким Ви маєте право ознайомитись.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 20.07.2012 16:58

Згідно ст.178 КПК України Виїмка проводиться у випадках, коли є точні дані, що предмети чи документи, які мають значення для справи, знаходяться в певної особи чи в певному місці.

Виїмка проводиться за вмотивованою постановою слідчого.

Виїмка матеріальних носіїв секретної інформації та/або документів, що містять банківську таємницю, проводиться тільки за вмотивованою постановою судді і в порядку, погодженому з керівником відповідної установи.

Примусова виїмка із житла чи іншого володіння особи, виїмка документа виконавчого провадження, а також виїмка оригіналів первинних фінансово-господарських та/або бухгалтерських документів проводиться лише за вмотивованою постановою судді, яка виноситься з додержанням порядку, встановленого частиною п'ятою статті 177 цього Кодексу.

Отже, якщо Ви знаходитесь у житлі чи іншому приміщенні і слідчий пред’являє постанову про проведення виїмки, яку він сам підписав, то ви вправі відмовити у проведенні такої процесуальної дії. Якщо ж документ оформлений згідно вимог абзацу 4 ст. 178 КПК України, то відмовити у проведенні такої слідчої дії згідно чинного не має підстав.


0
фото
Off-line Никоненко Вячеслав
юрист
Сумы
ответил 20.07.2012 16:57

Ні. Не маєте. Слідчий вправі вимагати від Вас будь-які документи. В разі Вашої відмови слідчий проведе обшук. Якщо у Вас відсутні відповідні документи - так йому і говоріть.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?