Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Пенсия по потере кормильца

15.08.2013 21:54

Муж умер в возрасте 48 лет, на момент смерти официально не работал, работал грузчиком на рынке, но стаж есть - 12 лет, одна дочь 1995 года рождения - ученица училища, ей пенсия положена, этот вопрос решен был в пенсионном отделе, а вот мой вопрос- есть еще одна родная дочь 1991 года рождения, она мать-одиночка, в браке не состоит, родила дочь 22.04.2012, так вот на нее положена ли пенсия? И я как жена, мне 46 лет, официально не работаю, работала вместе с мужем на рынке реализатором, имею ли я право на пенсию по потере кормильца?





Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Огородник Олег
юрист
Киев
ответил 15.08.2013 22:42
ответ исправлен 15.08.2013 22:43

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”пенсія по втраті годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 % пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 % пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36 цього Закону, а члени сім’ї, які досягли пенсійного віку – довічно.

Діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше як до досягнення 23 років та діти сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

На вимогу члена сім’ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо.

Виділення частки пенсії провадиться з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла заява про виділення частки пенсії.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?