Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Підписи членів судової колегії

14.08.2013 23:19

Добрий вечір!

Поясніть, будь ласка, наступну річ. У кінці постанови (9 сторінок), укладеної у адміністративному провадженні - Окружний адміністративний суд м. Києва, надруковані три фамілії суддів, але стоїть лише тільки один підпис судді, а саме головуючого. Також стоїть кругла печатка суду та штамп "з оригіналом згідно".

Питання: Чи відповідає це вимогам ч.2 ст. 160 КАСУ: "... підписується в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу"?  Іншими словами, обовязково мають бути  три підписи суддів?Чи вважається це підставою для скасування "розгляд і вирішення справи неповноважним судом?

З провагою, Ніна





Ответы юристов

0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 15.08.2013 19:27
ответ исправлен 15.08.2013 19:27
этот ответ относится к Ильченко Дмитрий

З думкою "Це не є підставою для оскарження" не погоджусь. І ось чому.....

Частина 2 ст.160 КАС України (порядок ухвалення судових рішень, їх форма), встановлює, що постанова приймається, складається і підписується в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Стаття 202 КАС України (підстави для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення), визначає, що підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є: 4) порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання, а так само розгляд і вирішення справи неповноважним судом; участь в ухваленні постанови судді, якому було заявлено відвід на підставі обставин, які викликали сумнів у неупередженості судді, і заяву про його відвід визнано судом апеляційної інстанції обґрунтованою; ухвалення чи підписання постанови не тим суддею, який розглянув справу. 

Отже, це є підставою для оскарження рішення за нормами КАС України, а також слугує підставою для скасування рішення в апеляційному порядку, однак, креще мати декілька підстав для оскарження такого рішення в тому числі із вказаною підставою (для підсилення апеляційних позицій).


0
фото
Off-line Ильченко Дмитрий
адвокат
Херсон (также Киев)
ответил 15.08.2013 09:49

Так, це нормально, оскільки на руках у вас лише копія постанови. Копія постанови засвідчена підписом головуючого. Оригінал (із підписами всіх трьої судді) знаходиться у справі. Дуже часто на копіях постанов та ухвал судів взагалі замість підписів пишеться слово "підпис", а лише нижче ставиться "з оригіналом згідно" і підпис одного із суддів.

Це не є підставою для оскарження.


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 15.08.2013 00:45
ответ исправлен 15.08.2013 00:45

Відповідь.

Так (бо у Вас "на руках" копія, а не оригінал, сам оригінал один і знаходиться у справі).

Так.

Так (однак, якщо Ви це доведете документально. Див. пояснення Христини Очкур).

Раджу починати з матеріалів справи шляхом взяття їх на ознайомлення з правом зняття копій у необхідній кількості. Заява пишеться на Голову відповідного суду.

За необхідності зможу допомогти у супроводженні Вашого питання, тощо.


0
фото
Off-line Романченко Артём
юрист
Киев
ответил 15.08.2013 00:08
ответ исправлен 15.08.2013 00:13

Здравствуйте!

К сожалению например в киевских судах широко распространена такая практика заверения копий судебных решений только за подписью "головуючого" судьи. Разумеется возможно это не в полной мере правильно, но доказать или оспорить здесь что-либо также сложно. Ведь всегда можно сказать, что это лишь копия судебного решения, а оригинал естественно подписан всеми судьями, которые рассматривали дело.


0
фото
Off-line Очкур Кристина
юрист
Киев
ответил 15.08.2013 00:02
Вы получили копию решения суда. заверенную штампом суда и председательствующим в коллегии судьей. она может быть подписана и одним судьей. вопрос в правомочности коллегии. в материалах дела должно быть распоряжение председателя суда о назначении коллегии для рассмотрения дела. если фамилии в распоряжении совпадают с подписями на решении - все нормально. если нет - основание для отмены решения. кстати, данное несоответствие бывает достаточно часто.

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?