Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Дозвіл на використання запатентованого виробу

12.07.2014 13:01
Доброго дня! Прошу проконсультувати мене в такому питанні. Я являюсь власником патенту на виріб (промисловий зразок), що підтверджено сертифікатом Укрпатенту. На даний момент одна фізична особа просить у мене дозволу на виготовлення даного виробу в одиночному екземплярі (виріб буде виготовляти спеціаліст, якого він сам вибрав). Як у такому разі надати йому дозвіл щоб були гарантії на фактичне виготовлення мого запатентованого виробу в одиночному екземплярі ? Чи потрібно для цього залучати нотаріуса,... чи можна такий договір-дозвіл скласти власноруч і для цього достатньо поставити підписи ? Як юридично правильно провести цю процедуру, щоб убезпечити себе, як автора та власника патенту для того щоб захистити свої права власника інтелектуальної власності ? Наперед щиро вдячний за пояснення !!!

Комментарии автора вопроса

12.07.2014 13:11      комментарий относится к Мороз Виктор
Приємно вражений оперативністю, це свідчить про професійність та надійність Вашої роботи. Якщо можна то хотів би отримати хоча б зразок форми складання такої ліцензійної угоди. Чи буде ця послуга платна ? Щиро дякую !



Ответы юристов

0
фото
Off-line Голубцов Василий
адвокат
Харьков
ответил 14.07.2014 11:15

Читаем "букварь" (Гражданский кодекс) там все написано

Стаття 1107. Види договорів щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності

1. Розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності здійснюється на підставі таких договорів:

1) ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності;

2) ліцензійний договір;

3) договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності;

4) договір про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності;

5) інший договір щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності.

2. Договір щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності укладається у письмовій формі.

У разі недодержання письмової форми договору щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності такий договір є нікчемним.

Законом можуть бути встановлені випадки, в яких договір щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності може укладатись усно.

Стаття 1108. Ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності

1. Особа, яка має виключне право дозволяти використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензіар), може надати іншій особі (ліцензіату) письмове повноваження, яке надає їй право на використання цього об'єкта в певній обмеженій сфері (ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності).

2. Ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності може бути оформлена як окремий документ або бути складовою частиною ліцензійного договору.

3. Ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності може бути виключною, одиничною, невиключною, а також іншого виду, що не суперечить закону.

Виключна ліцензія видається лише одному ліцензіату і виключає можливість використання ліцензіаром об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачі ним іншим особам ліцензій на використання цього об'єкта у зазначеній сфері.

Одинична ліцензія видається лише одному ліцензіату і виключає можливість видачі ліцензіаром іншим особам ліцензій на використання об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, але не виключає можливості використання ліцензіаром цього об'єкта у зазначеній сфері.

Невиключна ліцензія не виключає можливості використання ліцензіаром об'єкта права інтелектуальної власності у сфері, що обмежена цією ліцензією, та видачі ним іншим особам ліцензій на використання цього об'єкта у зазначеній сфері.

4. За згодою ліцензіара, наданою у письмовій формі, ліцензіат може видати письмове повноваження на використання об'єкта права інтелектуальної власності іншій особі (субліцензію).

Стаття 1109. Ліцензійний договір

1. За ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог цього Кодексу та іншого закону.

2. У випадках, передбачених ліцензійним договором, може бути укладений субліцензійний договір, за яким ліцензіат надає іншій особі (субліцензіату) субліцензію на використання об'єкта права інтелектуальної власності. У цьому разі відповідальність перед ліцензіаром за дії субліцензіата несе ліцензіат, якщо інше не встановлено ліцензійним договором.

3. У ліцензійному договорі визначаються вид ліцензії, сфера використання об'єкта права інтелектуальної власності (конкретні права, що надаються за договором, способи використання зазначеного об'єкта, територія та строк, на які надаються права, тощо), розмір, порядок і строки виплати плати за використання об'єкта права інтелектуальної власності, а також інші умови, які сторони вважають за доцільне включити у договір.

4. Вважається, що за ліцензійним договором надається невиключна ліцензія, якщо інше не встановлено ліцензійним договором.

5. Предметом ліцензійного договору не можуть бути права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, які на момент укладення договору не були чинними.

6. Права на використання об'єкта права інтелектуальної власності та способи його використання, які не визначені у ліцензійному договорі, вважаються такими, що не надані ліцензіату.

7. У разі відсутності в ліцензійному договорі умови про територію, на яку поширюються надані права на використання об'єкта права інтелектуальної власності, дія ліцензії поширюється на територію України.

8. Якщо в ліцензійному договорі про видання або інше відтворення твору винагорода визначається у вигляді фіксованої грошової суми, то в договорі має бути встановлений максимальний тираж твору.

9. Умови ліцензійного договору, які суперечать положенням цього Кодексу, є нікчемними.


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 12.07.2014 18:06
Никакой договор не сможет гарантировать Вам порядочность второй стороны договора. Несоблюдение условий договора решается судом. Если сейчас нотариус заверит подписи на договоре, Вам не придётся оплачивать судебную почерковедческую экспертизу. Договор должен быть подписан Вами, покупателем и "специалистом" покупателя. Договор обязательно нужно обеспечить, иначе Вы никак не взыщите деньги за изготовленные 2-3-20 образцов вместо договоренного одного. И в договоре необходимо прописать такие условия, чтобы изготовление большего количество устройств стало затруднительно. Понадобится помощь, звонит, пишите.
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 12.07.2014 13:16

Користуватися зразками я б Вам не рекомендував, оскільки такі зразки, однозначно, не можуть врахувати всі особливості Ваших взаємовідносин з контрагентом, що в подальшому може призвести для Вас до негативних наслідків.

Складання ж індивідуальної угоди з урахуванням Ваших побажань, безумовно, є платною послугою, яку я Вам готовий надати.

З метою обговорення умов співпраці телефонуйте або пишіть на електронну пошту, вказану в моєму профілі.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 12.07.2014 13:04

Доброго дня.

Нотаріуса залучати не обов'язково, договори в даній сфері не потребують обов'язкового нотаріального засвідчення.

Вам необхідно укласти ліцензійну угоду (договір), умовами якої (якого) визначити все, що Вас цікавить - кратність використання, сфера використання, ціну договору, його строк дії тощо.

Якщо потрібна допомога зі складанням такого договору (угоди) пишіть, телефонуйте.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?