Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Растаможка автомобиля при переезде на ПМЖ в Украину

26.06.2014 14:00
Здравствуйте,
являюсь гражданином Литвы. На данный момент больше 3 лет живу в Украине (почти 3 года в браке, ребёнок). Подал на ПМЖ, до этого въезжал/выезжал, жил по временному виду, сейчас он закончился и я опять въехал-выехал.
У меня есть машина 2008г.в. Купил я её больше года назад, точнее уже почти 2 года, но всё это время я находился в Украине с короткими выездами. Вроде бы всё ещё прописан в Литве, но может уже и выписан.
Насколько я знаю, что чтоб при переезде не платить на растаможку нужно, год проживать в своей стране, год ездить на машине и чтоб она была меньше 8 лет.
Так вот, интересует вопрос, могу ли я как-нибудь провезти машину? Больше всего смущает, что я года не ездил на машине на родине.

Комментарии автора вопроса

26.06.2014 15:15      комментарий относится к Ярмак Сергей
Сергей, спасибо. Но... Вы вопрос то читали?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Ярмак Сергей
адвокат
Харьков
ответил 26.06.2014 14:03

Роз’яснення міністерства доходів та зборів України:

Тимчасове Ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування на митну територію України

Громадянам-нерезидентам дозволяється тимчасове ввезення на митну територію України транспортних засобів особистого користування на строк до одного року.

Обов’язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав.

Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться нерезидентами на митну територію України, а також пальне, що міститься у звичайних баках таких транспортних засобів, встановлених заводом-виробником, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України.

(Стаття 380 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI)

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно тими громадянами, які ввезли їх в Україну, для їх особистих потреб, не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності в Україні, бути розкомплектовані, а також відчужені чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

У разі втрати чи повного зіпсування тимчасово ввезених транспортних засобів особистого користування внаслідок аварії або дії обставин непереборної сили перебіг строку тимчасового ввезення зупиняється за умови надання митним органам власниками таких транспортних засобів достатніх доказів їх втрати чи зіпсування. Дозволяється поміщення таких транспортних засобів у митний режим відмови на користь держави чи знищення або руйнування.

           Відповідно до п. 29.1 Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу (ТЗ), який прибув в Україну з іншої країни, повинен мати при собі реєстраційні документи на ТЗ і посвідчення водія, що відповідають Конвенції про дорожній рух (Відень, 1968). На автомобілі повинен бути встановлений номерний знак з буквами латинського алфавіту та розпізнавальний знак держави, в якій він зареєстрований. Також водій повинен пред’явити на вимогу автоінспектора інші документи, визначені п. 2.1 Правил дорожнього руху (ПДР) – страховку автоцивільної відповідальності, дозвіл на перевезення небезпечного вантажу, нанесення реклами і т. д.

           Відповідно до вимог п. 29.2 ПДР транспортний засіб, який перебуває в міжнародному русі на території України більше двох місяців, повинен бути тимчасово зареєстровано в Державтоінспекції (крім ТЗ іноземців, які прибули в Україну на лікування або відпочинок з відповідними путівками на визначений Держмитслужбою термін). При цьому керувати ТЗ, не зареєстрованим у Державтоінспекції, заборонено (п. 2.9 ПДР). За порушення цієї вимоги передбачено відповідальність згідно з ч. 6 ст. 121 КпАП (штраф 170-255 грн.), А повторне протягом року порушення – ч. 7 ст. 121 (255-310 грн. Або громадські роботи на 30-40 годин з оплатним вилученням ТЗ чи без такого). Порядок і підстави для тимчасового затримання ТЗ працівником Державтоінспекції визначені «Порядком тимчасового затримання …». Працівники Державтоінспекції не мають безпосереднього доступу до баз даних щодо перетину кордону ТЗ.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?