Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Беременность во-время работы

26.06.2014 07:56
Добрый день. Хотелось бы узнать как будет мне оплачиваться больничный, когда я буду уходить в декретный отпуск по сроку с работы? Если 2-3 месяца до этого я буду находиться в бесплатном отпуске? Будут ли учитываться эти месяцы в размер моей суммы больничного?

Комментарии автора вопроса

26.06.2014 07:59
Очень жду от Вас ответа.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Суд по кредиту. Банк выиграл. Что делать? - Сергей Панасюк
Суд по кредиту. Банк выиграл. Что делать? - Сергей Панасюк
В этом ролике мы затронем вопросы – что же Вас ждет если Вы проиграли суды банку или прошли сроки подачи жалобы...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
Что делать, если у вас просрочка по кредиту?
В случае, если у вас кредит с открытыми просрочками по платежам и банк подает на вас в суд - обязательно напишите...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Банк угрожает, что делать?
Банк угрожает, что делать?
На Ваши вопросы отвечает: Сергей Анатольевич Панасюк  Доктор философии в области права (к.ю.н.) глава правления...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Банк подает в суд, что делать? Советы от юриста Сергея Панасюка
Банк подает в суд, что делать? Советы от юриста Сергея Панасюка
В этом ролике поговорим о некоторых реальных жизненных ситуациях борьбы с банком Если Ваша жена/муж решила ухудшить...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев
Долги по кредитам Украины. Что делать? - Сергей Панасюк.
Долги по кредитам Украины. Что делать? - Сергей Панасюк.
В этом ролике мы затронем вопросы долга перед банком и как не отдавать (сохранить) свое имущество. Если у Вас есть...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

1
фото
Off-line Стасюк Оксана
юрист
Киев
ответил 26.06.2014 09:41
ответ исправлен 26.06.2014 09:42

Все починається тоді, коли працівниця приносить листок непрацездатності, виданий у встановленому порядку, до бухгалтерії. Листок непрацездатності видається за місцем спостереження за вагітною з 30 тижнів вагітності одразу на 126 календарних днів. 70 днів до пологів, та 56 днів після. При чому строк у 56 днів після пологів може бути подовжено до 70 днів за рішенням лікаря у зв’язку із ускладненнями при пологах.

Згідно зі ст. 39 Закону України від 18.01.2001 р. №2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, зумовленими народженням і похованням» (далі ЗУ), допомога за вігітністю та пологами надається застрахованій особі в розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Згідно “Порядоку   обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням” затверджений Постановою КМУ від 26 вересня 2001 р. N 1266 сума допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розраховується наступним чином:

Двп = Зпср * Ккд,

де Двп – сума допомоги по вагітності та пологам;

Зпср – середньоденна заробітна плата за 6 або менше відпрацьованих повних місяців, або за фактично відпрацьований час.

Ккд – кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тобто 126 або 140 днів.

Отже для того, щоб правильно розрахувати розмір допомоги треба правильно розрахувати суму середньої заробітної плати. Вона розраховується за формулою:

Зпср = Д \ Ккд(рп),

де Д – дохід, що припадає на розрахунковий період;

Ккд(рп) – кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

До суми доходу, що приймає участь у розрахунку середньої заробітної плати за розрахунковий період включаються тільки ті виплати які включаються до фонду заробітної плати та з яких сплачувалися внески до Фонду тимчасової непрацездатності.

Сума відпускних у зв’язку із вагітністю та пологами повинна бути виплачена під час найближчої виплати заробітної плати. Зазвичай підприємства виплачують ці суми за свій рахунок, а потім чекають на відшкодування з боку соц. страху. Проте, дехто чекає, поки фонд перерахує суми допомоги на рахунок підприємства, а вже тільки потім виплачують іх працівниці. ЗУ передбачено, що допомога у зв’язку з вагітністю та пологами повинна бути виплачена у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. Допомога повинна бути призначена не пізніше десяти днів з дня отримання необхідних документів, тобто листка непрацездатності від працівниці.

Отже, виходячи з вищенаведеного відпустка буде включатись в розрахунок лікарняного.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 26.06.2014 09:32

Согласен с коллегами, будут учитываться.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 26.06.2014 09:05

будут учитываться и отпуск не повлияет на расчет Ваших больничных и дикретных.


0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 26.06.2014 08:48

будут



с ув. Костромина Виктория , тел. 067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, частные консультации - платные
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?