Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Договор аренды помещения между ЧП и юр.лицом

24.06.2014 16:28
Я ЧП на ед. налоге 2-я группа. Могу ли я заключить договор аренды помещения с юр.лицом? Если да, то какие налоги я должен заплатить?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Масляный Александр
юрист
Киев
ответил 24.06.2014 22:19

Інших податків, окрім єдиного податку, визначеного для другої групи сплачувати не отрібно, адже ставка податку є фіксованою- у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць.

Тим більше, Ви, як орендар, несети витрати, а не отримуєти прибуток, а витрати оподаткуванню не підлягають.


0
фото
Off-line Масляный Александр
юрист
Киев
ответил 24.06.2014 18:38

Згідно п. 291.4 ст. 291 ПК України:

друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п'ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп;

Відповідно до  глав 19 та 20  розділу ІУ ГКУ, господарські зобов’язання можуть  виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законодавством, а  також з угод, не передбачених законодавством, але таких, які йому не суперечать.

Між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності виникають майново-господарські або цивільно-правові зобов'язання, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь іншої сторони, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.

У разі якщо  фізична  особа – підприємець - платник  єдиного податку   у господарських відносинах  з іншим суб’єктом господарювання (який не є  платником  єдиного податку) відповідно до умов  договору або угоди  виступає  як споживач послуг, такий підприємець має право  обрати другу  групу платників єдиного податку.

Якщо  фізична особа – підприємець - платник - єдиного податку у господарських відносинах  з іншим суб’єктом господарювання (який не є  платником  єдиного податку) відповідно до умов  договору або угоди  виступає як виконавець послуг, такий підприємець  повинен обрати третю групу платників єдиного податку.

Таким чином, Ви маєте право укласти договір оренди з юридичною особую лише на боці сторони орендаря, тобто як споживач. 


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 24.06.2014 18:04

Не можете.


0
фото
Off-line Белоусова Наталья
юрист
Киев
ответил 24.06.2014 16:57

Если Вы предоставляете услуги по аренде помещений, то Вы не можете предоставлять такие услуги юридическим лицам на общей системе налогооблажения (это если юр. лицо в вашем случае на общей системе). С данного вида деятельности Вы залплатите 15 % от дохода. 


0
фото
Off-line Федько карина
юрист
Киев
ответил 24.06.2014 16:57
Добрый день! если плательщик единого налога предоставляет помещения в аренду юридическому лицу на общей системе налогообложения, он не имеет права находиться во второй группе. Такой единщик может быть только в третьей группе. В то же время, налоговое законодательство не запрещает предпринимателям сдавать помещения в аренду как обычное физическое лицо, не являющееся субъектом предпринимательской деятельности. В этом случае от суммы дохода от аренды, гражданин должен платить налог на доходы физических лиц в размере 15/17% (в зависимости от размера дохода)

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?