Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Была вторая группа инвалидности, а поменяли на третью. Имеют ли право?

24.06.2014 13:28

У свекра была вторая группа инвалидности (аортальный клапан).В этом году проходил комиссию ему сделали третью. Имеют ли они право менять группу инвалидности?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 25.06.2014 22:50

Відповідно до п. 1.2 Наказу Міністерства охорони здоров`я України N 183 від 07.04.2004 інвалідність у повнолітніх осіб визначається шляхом експертного обстеження медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК), підпорядкованими Республіканському в АР Крим, обласним та міським в містах Києві та Севастополі центрам (бюро) медико-соціальної експертизи.
Рішення про інвалідність ґрунтується на оцінці комплексу клініко-функціональних, соціально-педагогічних, соціально-побутових та професійних факторів. При цьому враховуються характер захворювання, ступінь вираженості порушених функцій організму, в тому числі, що значно впливають на професію, ефективність лікування, та реабілітаційних заходів, стан компенсаторно-адаптаційних можливостей організму, клінічний та трудовий прогноз, здатність до соціальної адаптації, потреба в різних видах реабілітації та соціальної допомоги, особисті установки, конкретні умови і зміст праці, освіта та професійна підготовка, вік, необхідність і можливість працевлаштування. Залежно від ступеня обмеження життєдіяльності встановлюють I, II, III групу інвалідності, а також причини інвалідності.
Хворого, який направляється на медико-соціальне експертне обстеження, представляє лікар, який лікує, або голова лікарсько-консультаційної комісії лікувально-профілактичного закладу.
В п. 3 зазначеного Наказу вказується, що переогляд інвалідів з нестійкими, зворотними морфологічними змінами та порушеннями функцій органів і систем організму з метою визначення ефективності відновного лікування та реабілітаційних заходів, стану здоров'я і ступеня соціальної адаптації проводиться через 1-3 роки.
Переогляд інвалідів раніше вказаних строків, а також громадян, інвалідність яким встановлено без зазначення строку переогляду, проводиться при зміні стану здоров'я і працездатності або при виявленні фактів зловживань чи помилок, допущених у встановленні групи інвалідності.
Отже, Вам необхідно звернутись до МСЕК за вашим місцем проживання. За наявності у особи ознак, що відносяться до критеріїв встановлення І групи інвалідності можливе підвищення групи інвалідності з ІІ до І.

Проте, якщо лікарі прийшли до висновку про обратне з ІІ на ІІІ то мабуть справа також у зміні стану здоров"я і працездатності в кращій бік.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.06.2014 13:58

если есть основания- имеют


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 24.06.2014 13:37

Имеют при наличии соответствующих медпоказаний.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?