Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Дарування частини квартири

22.06.2014 23:37

Є квартира приватизована на 5-х чоловік усім по 1/5 частині, тобто я маю право власності на 1/5 частину квартири, про що вказано у Витягу з реєстру, також 1/5 має моя неповнолітня донька, та по 1/5 мій батько та брат і братова неповнолітня дитина, всі пятеро ми там приписані, а тепер батько хоче подарувати за договором Дарування свою частку мені - чи має право подарувати 1/5 частину чи знову потрібна згода інших співвлвсників??? 

Тепер знаю, що подарувати без дозволу ОПП не можливо, а мій брат нізащо не піде брати такий дозвіл - може хтось підкаже інший шлях вирішення питання, якщо він існує, наприклад оформити заповіт...чи інше????

Дякую.



Комментарии автора вопроса

22.06.2014 23:46      комментарий относится к Мороз Виктор
так у нас у витягу написано що кожному по 1/5 частині, витяг видали після приватизації.
Дякую

22.06.2014 23:46      комментарий относится к Мороз Виктор
так у нас у витягу написано що кожному по 1/5 частині, витяг видали після приватизації.
Дякую



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Юсти Любовь Юрьевна
юрист
Харьков
ответил 23.06.2014 01:57

Совладелец может распоряжаться своей долей независимо от воли других совладельцев в соотв. со ст.361 ГКУ, а вот согласие опекунского совета будет необходимо.

Стаття 361 ЦКУ. Право співвласника розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності

1. Співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.

  1. Дозвіл на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина надається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської, районної в місті ради за поданням служби у справах дітей після проведення зазначеною службою перевірки документів за місцем знаходження майна протягом одного місяця з дня надходження заяви на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини лише у разі гарантування збереження її права на житло і оформляється рішенням, витяг з якого видається заявникам службою у справах дітей. Для здійснення правочинів щодо нерухомого майна дитини батьки, опікуни або піклувальники подають службі у справах дітей документи, зазначені у пункті 66 цього Порядку. Служба у справах дітей розглядає протягом 10 робочих днів подані документи та з'ясовує наявність (відсутність) обставин, що можуть бути підставою для відмови у наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна дитини.

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-п/print1368684960190660


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.06.2014 00:24

при дарении согласии остальных собственников не нужна- это воля собственника - кому хочет тому дарит!


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 22.06.2014 23:40

батько має право на свій розсуд розпоряджатись власним майном, в .ч.  числі і дарувати. згоди інших співласників на це не потрібно. звертайтесь до нотаріуса разом з батьом і там все оформите, а інші не мають права впливати на рішення власника навіть 1/5 частини квартири. 


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 22.06.2014 23:39
ответ исправлен 22.06.2014 23:43

Доброї ночі.

Якщо це спільна сумісна власність, то для відчуження шляхом дарування Вашим батьком 1/5 знадобилася б згода інших співвласників, а щодо неповнолітніх співвласників ще й органу опіки.

Якщо ж це спільна часткова власність (виділені частки), як у випадку приватизації, то згода не потрібна.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?