Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Про отримання довідки ЛКК

20.06.2014 22:21
Доброго вечора!
В липні 2014 р. дитині виповнюється 6 років.
Дитина - інвалід (інсулінозалежна, 1 тип).
ЛКК відмовляє в довідці про потребу в догляді за дитиною до 16 років. Лікарі аргументують відмову тим, що дитині виповнюється 6 років, хоча до 6 років вони таку довідку надавали.
Чи є для відмови в наданні довідки підстави?
Дякую за відповідь.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 21.06.2014 03:16
этот ответ относится к Юсти Любовь Юрьевна

это лично моя иннициатива в дополнение к ответу - тем более - этот отпуск связан напрямую!


0
фото
Off-line Юсти Любовь Юрьевна
юрист
Харьков
ответил 21.06.2014 02:50
этот ответ относится к Костромина Виктория

Да все так, просто про отпуск никто не спрашивал)) Если решение ЛКК не обжалует, отпуск ей не светит по данному основанию.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 21.06.2014 02:33
этот ответ относится к Юсти Любовь Юрьевна

я написала что их отказ неправомерен и добавила ссылку на закон об отпусках - что опять не так


0
фото
Off-line Юсти Любовь Юрьевна
юрист
Харьков
ответил 21.06.2014 02:30
этот ответ относится к Костромина Виктория

Вы вообще читаете вопрос прежде чем ответы строчить??

Вопрос не об отпуске, а об обжаловании отказа в выдаче справки врачами, не будет справки - в отпуске откажут, т.к. оснований не будет.

По теме: отказ не правомерен.

Згідно з пунктом 5.3.9 Положення про експертизу тичасової непрацездатності. затвердженого наказом МОЗ України від 9 квітня 2008 р. № 189, висновок про необхідність догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, а якщо дитина хвора на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний) — до досягнення дитиною 16-річного віку, надає лікарсько-косультаційна комісія закладу охорони здоров’я (ЛКК).

Требуйте письменный отказ, а дальше обжалуйте его в установленном законом порядке, можете и жалобу в прокуратуру подать и в департамент здравоохранения.

У разі незгоди з рішенням районної, міжрайонної, міської комісії хворий, потерпілий від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання або інвалід має право подати протягом місяця після одержання висновку комісії письмову заяву до Кримської республіканської, обласної, Київської та Севастопольської центральних міських комісій або до комісії, в
якій він проходив огляд, чи до відповідного управління охорони здоров'я.

Комісія, що проводила огляд, або управління охорони здоров'я надсилає у триденний строк після надходження відповідного запиту всі наявні документи на розгляд Кримської республіканської, обласної, центральної міської комісії, яка протягом місяця з дня подання зазначених документів проводить повторний огляд заявника і приймає відповідне рішення.
Рішення Кримської республіканської, обласної, центральної міської комісії може бути оскаржене до МОЗ.
МОЗ за наявності фактів порушення законодавства про медико-соціальну експертизу доручає Центральній медико-соціальній експертній комісії МОЗ або Кримській республіканській, Київській та Севастопольській міським або обласній комісії іншої області повторно розглянути з урахуванням усіх наявних обставин питання, з якого оскаржується рішення, а також вживає інших заходів впливу для забезпечення дотримання законодавства під час проведення медико-соціальної експертизи.
В особливо складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, Кримська республіканська, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпропетровськ) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця). Після обстеження зазначені науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.
Рішення комісії може бути оскаржене до суду в установленому законодавством порядку.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 21.06.2014 01:30

 відпустку без збереження заробітної плати за бажанням працівника надають в обов’язковому порядку у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, — тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), — не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку.

На практиці медичний висновок надають, як правило, строком до шести місяців, інколи — до одного року. У подальшому за необхідності продовження догляду видають новий медичний висновок.

Відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною, передбачену статтею 25 Закону про відпустки, надають після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 18 Закону про відпустки).

при таком диагнозе их действия неправомерны


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про відпустки

Р о з д і л VI
ВІДПУСТКИ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
Стаття 25. Відпустка без збереження заробітної плати, що
надається працівникові в обов'язковому порядку
Відпустка без збереження заробітної плати за бажанням
працівника надається в обов'язковому порядку: 3) матері або іншим особам, зазначеним у частині третій
статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, в разі якщо
дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в
медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною
шестирічного віку, а в разі якщо дитина хвора на цукровий діабет
I типу (інсулінозалежний), - не більш як до досягнення дитиною
шістнадцятирічного віку; ( Пункт 3 статті 25 в редакції Закону
N 2318-IV ( 2318-15 ) від 12.01.2005 )

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?