Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

С какого возраста можно получить инвестирование?

04.08.2013 22:05
Здравствуйте! С какого возраста можно получать инвестиции? Например, мне 16 лет, у меня есть стартап, инвестор хочет вложить деньги в стартап, могу ли я по закону оперировать деньгами, подписать контракт, создать компанию и т.д.? Могут ли мои родители как бы "взять ответственность и сделать это вместо меня, в случае если сам я по законодательству не могу? Заранее спасибо!



Ответы юристов

0
фото
Off-line Поддубко Евгений
юрист
Киев
ответил 04.08.2013 23:15
ответ исправлен 05.08.2013 10:07

с 14 до 18 лет - это неполная гражданская дееспособность:

ст. 32 ГКУ

фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років
(неповнолітня особа) має право:

1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами;

2) самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом;

3) бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи;

4) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими
коштами на рахунку).

2. Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.  На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування.

3. Неповнолітня особа може розпоряджатися грошовими коштами, що внесені повністю або частково іншими особами у фінансову установу на її ім'я, за згодою органу опіки та піклування та батьків (усиновлювачів) або піклувальника. { Частина третя статті 32 в редакції Закону N 3201-IV ( 3201-15 )
від 15.12.2005 }

4. Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування відповідно до закону. { Частина четверта статті 32 в редакції Закону N 3201-IV ( 3201-15 ) від 15.12.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 3234-VI ( 3234-17 ) від 19.04.2011 }

5. За наявності достатніх підстав суд за заявою батьків (усиновлювачів), піклувальника, органу опіки та піклування може обмежити право неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами або позбавити її цього права. Суд скасовує своє рішення про обмеження або позбавлення цього права, якщо відпали обставини, які були підставою для його прийняття.

6. Порядок обмеження цивільної дієздатності неповнолітньої особи встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України


0
фото
Off-line Романченко Артём
юрист
Киев
ответил 04.08.2013 23:13
ответ исправлен 04.08.2013 23:15

Здравствуйте!

Согласно ч. 3 ст. 35 Гражданского кодекса Украины полная гражданская дееспособность может быть предоставлена ​​физическому лицу, которое достигло шестнадцати лет и которое желает заниматься предпринимательской деятельностью.

При наличии письменного согласия родителей (усыновителей), опекуна или органа опеки и попечительства такое лицо может быть зарегистрировано как предприниматель. В этом случае физическое лицо приобретает полную гражданскую дееспособность с момента государственной регистрации его как предпринимателя. 


0
фото
Off-line Поддубко Евгений
юрист
Киев
ответил 04.08.2013 23:06

Фирму можно открывать с 16 лет по письменому согласию родителей. После регистрации фирмы Вы можете как Директор подписывать контракты. И получать деньги



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?