Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Представництво інтересів у справі про порушення митних правил

16.06.2014 15:45

Доброго дня!Чи може бути представником особи, яка притягується до адміністративної відповідальності особа, що діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності?Судя не допускає до участі у справі на етапі апеляційного оскарження. Можливо краще виступити у ролі іншого фахівця у галузі права?Який перелік документів необхідно представити для підтвердження повноважень?



Комментарии автора вопроса

16.06.2014 18:59      комментарий относится к Бабак Богдана
Зверніть увагу на п.3 ч.1 ст. 497 МК України. Питання іншого фахівця у галузі права вирішено п. 4 ч. 1 ст. 497 МК України та рішенням КСУ. Таким чином, у судовому засіданні має право приймати участь як особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, так і її представник та/або захисник.

16.06.2014 16:38      комментарий относится к Рыбинцев Сергей
Ст. 497 МК

1. У провадженні у справах про порушення митних правил беруть участь:

1) особи, які притягуються до адміністративної відповідальності за порушення митних правил;

2) власники товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 461 цього Кодексу (заінтересовані особи);

3) представники осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, та заінтересованих осіб (законні представники, представники, які діють на підставі довіреності, доручення);

4) захисники;

5) представники митних органів;

6) свідки;

7) експерти;



8) перекладачі;

9) поняті.
Стаття 487. Правове забезпечення провадження у справах про порушення митних правил 1. Провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення. Чому мене недопускають по справі як представника?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 16.06.2014 19:50

Действия судьи по Вашему недопуску однозначно неправомерны.


0
фото
Off-line Бабак Богдана
юрист
Киев
ответил 16.06.2014 17:36

Доброго часу доби! Дійсно в КУпАП України існує фраза "інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи". Однак  в чинному законодавстві відсутнє тлумачення хто це може бути і на підставі чого представляти інтереси. Як показує судова практика, в більшості випадків при розгляді справ про адмін правопорушення судді  просто на засідання не пускають представників.

Мені здається, що краще захищати інтереси особи щодо порушення митних правил ніж пояснювати хто такий фахівець і в результаті позбавитись права на захист фахівцем взагалі.

Тому, з метою захисту прав простіше звернутись до адвоката, укласти з ним договір про надання правової допомоги. Під час засідання адвокату мати при собі договір, ордер і свідоцтво про зайняття авдокатською діяльністю, а підзахисному - паспорт.


0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 16.06.2014 16:45

Еще раз повторю: потому что вашего клиента хотят оставить без защиты. 



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Олейник Ирина
адвокат
Луцк
ответил 16.06.2014 16:13

Доброго дня,

Частиною 3 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено тільки два види представництва в адміністративному суді. Зокрема, воно може ґрунтуватися на законі або на договорі.

Законним представником юридичної особи - органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням статутом.

Як законні представники діють також органи та інші особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб (наприклад Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор та інші).

Договірне представництво базується на тому, що представник особи бере участь в адміністративному процесі на підставі договору, при цьому його повноваження повинні бути підтверджені довіреністю. Довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.

І хоча законом не встановлено будь-яких вимог до освіти чи кваліфікації представника, все ж найчастіше представниками у суді виступають професійні адвокати. З цього приводу є рішення однозначне рішення Конституційного суду України.

Їх повноваження при цьому можуть посвідчуватися ордером, дорученням органу чи установи, уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов'язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін.

Тобто, недопуск вас як представника по нотаріальному дорученню є нонсенсом, порушенням процесу та позбавленням вашого клієнта права на захист, а подібні дії суду можуть бути вами оскарженні (відвод, ВРЮ)


0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 16.06.2014 16:11
этот ответ относится к Рыбинцев Сергей

Сергей, это не новый вопрос и довольно спорный.

Лично я согласен с Вами и не вижу оснований не допускать к участию в деле не адвоката, но есть судьи, которые считают иначе.


0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 16.06.2014 16:07
этот ответ относится к Жифарский Евгений

інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги

Правильно Евгений, и этот закон как раз таки статья 59 Конституции!



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 16.06.2014 16:05
ответ исправлен 16.06.2014 16:05

Добрый день!

Однозначно вы столкнулись с грубейшим нарушением прямых норм Конституции, статей 57, 59 Конституции Украины, а также с учетом официальных толкований, данных решениями Конституционного Суда Украины от 16.11.2000 г. N 13-рп/2000 и решением Конституционного Суда Украины от 30.09.2009 г. N 23-рп/2009.

Любой человек свободен в выборе своего защитника и представителя! И адвокатура действует как раз таки как в дополнение к этому праву! 

К сожалению, судя по постановке вопроса судьей, вашего клиента хотят прокатить. На практике, судья не пускает по нотариальной доверенности в админпроцесс только если хочет, чтобы ему не морочил голову человек с юридическим образованием во время судебного заседания. Не вполне уверен, что ухвалу эту можно обжаловать, но проверьте и если можно то обжалуйте ссылаясь на право клиента самому выбирать себе защитника, не ограничиваясь только адвокатом. 

Удачи



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 16.06.2014 15:57
ответ исправлен 16.06.2014 15:57
Этот ответ юрист предпочёл удалить :)
0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 16.06.2014 15:57

ст. 271 КУПАП

У розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

В общем если Вы не адвокат судья может отказать (независимо от стадии).



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?