Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Право власності на статті, які публікуються в жураналі

13.06.2014 01:50
Доброго дня! Реєструємо журнал.

На даний момент основний ступор виник з Копірайтом. Якщо ми правильно зрозуміли, то загальноприйнята практика полягає в наступному варіанті:
«Після прийняття статті, автору буде запропоновано підписалти угоду і передати авторські права Журналу».

Чи має значення, що "власником" прав стає Журнал або потрібно, щоб ним ставав Видавець журналу?




Ответы юристов

0
фото
Off-line Голубцов Василий
адвокат
Харьков
ответил 13.06.2014 16:43

Коллеги, чего мудрить,

собственнику журнала необходимо разработать свои трудовые договора со штатными журналюгами (авторами) и утвердить свои типовые условия приобретения авторских прав, ознакомить под подпись с ними и штатников и внештатников и не забывать при выплате гонораров указывать в ведомости конкретно за что произведена оплата

а дальше все в Законе

Стаття 16. Авторське право на службові твори
1. Авторське особисте немайнове право на службовий твір
належить його автору.
2. Виключне майнове право на службовий твір належить
роботодавцю, якщо інше не передбачено трудовим договором
(контрактом) та (або) цивільно-правовим договором між автором і
роботодавцем.
3. За створення і використання службового твору автору
належить авторська винагорода, розмір та порядок виплати якої
встановлюються трудовим договором (контрактом) та (або)
цивільно-правовим договором між автором і роботодавцем.   Стаття 33. Договори на право використання творів
1. Договори про передачу прав на використання творів
укладаються у письмовій формі. В усній формі може укладатися
договір про використання (опублікування) твору в періодичних
виданнях (газетах, журналах тощо).
0
фото
Off-line Дьяченко Владимир
юрист
Харьков
ответил 13.06.2014 13:35

Пропоную визначитися з термінами.

Ви згадуєте «Журнал» та «Видавець журналу».

Видавець - фізична чи юридична особа, яка здійснює підготовку і випуск видання, суб'єкт    видавничої  справи (ст. 1, 10 ЗУ «Про видавничу справу»)

Журнал – це вид видання

Видання – це твір (документ),  який пройшов редакційно-видавниче опрацювання,   виготовлений друкуванням,   тисненням  або  іншим способом,  містить  інформацію,  призначену   для   поширення,   і відповідає вимогам державних стандартів, інших нормативно-правових актів щодо видавничого  оформлення,  поліграфічного  і  технічного виконання (ст. 1 ЗУ «Про видавничу справу»).

Виходячи з цих визначень, не зовсім коректно вказувати правовласником майнових авторських прав Журнал.

В будь-якому випадку та особа (юридична чи фізична), яка виплачуватиме винагороду автору, буде діяти згідно договору з автором. Саме в договорі і буде визначена особа – набувач певних прав. Як бачимо, Журнал – це не особа, таким чином власником буде саме (в Вашому випадку з двох перелічених) Видавець журналу (Видавництво, видавнича організація), якщо договором про замовлення на випуск видавничої продукції не передбачене передання майнових авторських прав замовнику.

Бажаю успіхів!

З повагою, В.Дьяченко


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 13.06.2014 08:28

Добрый день.

Не имеет значения, если журнал зарегистрирован как юрлицо вполне может выступать собственником (приобретателем) авторских прав.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?