Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Відстань між будівлями

12.06.2014 18:59
Шановні юристи, допоможіть будь ласка! Наразі ми будуємо споруду (разом гараж, літня кухня, сарай) на старому місці (тобто попередня споруда була повністю знесена), але нова споруда не була ніде затверджена або узгоджена, а також 1 метр, який ми мали відступити від сусідського будинку ми скоротили до 50 см, разом з цим, сусідський дім вже стоїть на границі (тобто нічого не відсуплено взагалі). Сусіди подали до суду і вимагають знесення споруди. Чи може суд задовольнити позов на знесення і чому? І чи маємо ми право на зустрічний позов?

Комментарии автора вопроса

12.06.2014 19:51      комментарий относится к Царенко Александр
Олександре, скажіть будь ласка, чому подання зустрічної позовної заяви нічого не дасть? Невже вони мають право, щоб їх будинок розташовувався на межі (без відступів), а нам прийдеться зносити?

І чи можливо опиратися на (цитата):

"наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України "Про внесення змін до пункту 3.2 розділу 3 Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 24 травня 2001 року за N 127.

Цим наказом значно розширено список об`єктів, будівель, споруд та приміщень, на будівництво яких не вимагається дозвіл, які не підлягають прийняттю в експлуатацію і які не позначаються в технічній документації БТІ як самочинне (самовільне) будівництво.

У порівнянні з попередньою редакцією абзаців сімдесят п’ятого по вісімдесят перший пункту 3.2 розділу 3 вказаної Інструкції, тепер до самочинного будівництва також не належать:

зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд незалежно від наявності фундаменту (в тому числі малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності), відкритих басейнів та басейнів із накриттям полегшеної конструкції, погребів, входів в погреби, підпірних стін, воріт, хвірток, приямків, веранд, тамбурів, нежитлових прибудов, терас, ганків, бань, саун, хлівів, гаражів, літніх кухонь тощо;"



Ответы юристов

0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 12.06.2014 21:31
Надо смотреть документы, а потом делать хоть какие-то выводы.
0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 12.06.2014 20:22

Справа в тому, що ця інструкція, яку Ви зазначили вище ніяким чином не стосується дозвільних документів, які Ви повинні були отримати перед будівництвом. Ця інструкція регулює діяльність суб'єктів госопдарювання, які отримали необхідну ліценцію для проведення інтвентаризаційних робіт, та інших видів діяльності. 

Тобто, вона жодним чином не стосуються до правовідносин, які склалися у Вас з Вашими сусідами.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 12.06.2014 19:50

Согласен с коллегой Царенко, иск соседей обоснован и вполне может быть удовлетворен, Ваш встречный иск может иметь целесообразность при нарушении соседом указанных коллегой норм, но Ваше нарушение не исправит.


0
фото
Off-line Белинская Оксана
юрист
Сумы
ответил 12.06.2014 19:20

Авжеж Ви маєте прасво на зусчтрічий позов. А Ви зазначте у позові, що будівля не париватизована і з Вас не буде ніякої відповідальності. Але Ви повинні будувати на приватизованій землі або Вам скажуть, щоб ви знесли будівлю. Все залежить від рішення суду.


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 12.06.2014 19:13

яЗгідно п. 3.25 ДБН 360-92 «Планування і забудова міських і сільських поселень», для обслуговування будівель та здійснення їх поточного ремонту відстань до сусідньої межі ділянки від найбільш виступаючої конструкції стіни слід приймати не менше 1,0 м. При цьому повинно бути забезпечено влаштування необхідних інженерно-технічних заходів, які запобігають стоку атмосферних опадів з покрівель та карнизів будівель на територію суміжних ділянок.

Відповідно до ч. 1 ст. 103 Земельного кодексу України власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

Стаття 152 Земельного кодексу України дає право землекористувачу вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці права не пов’язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою.

Тобто Ваш сусід має повне право на подання позовної заяви, згідно ст. 376 Цивільного колдексу України, оскільки Ваша будівля є самочинною, та Ви її будуєте з порушенням ДБН.

Подання зустрічної позовної заяви Вам взагалі нічого не дасть.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?