Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Перевод из нежилого фонда

11.06.2014 19:59
Здравствуйте. В селе был жилой дом который переоформили в нежилое помещение, а именно под магазин. Теперь магазин закрыли и хотим перевести обратно в дом. Возможно ли это? И как быть с землей ведь когда там был магазин землю под ним мы получается брали в аренду у государства. Подскажите как лучше поступить чтоб опять там был дом и можно было жить (там ничего не меняли и в тех. паспорте после временного перевода в нежилое помещение планировка осталась та же).

Комментарии автора вопроса

11.06.2014 22:20
Всем большое спасибо!!!

11.06.2014 20:48      комментарий относится к Мороз Виктор
Как вы думаете - так проще и дешевле или нет?

11.06.2014 20:45
А может проще оформить землю и заплатить за незаконную постройку?

11.06.2014 20:38      комментарий относится к Удаленный Пользователь
Это за консультацию или переоформление?

11.06.2014 20:29      комментарий относится к Мороз Виктор
Если помещение находится в селе, то решать нужно на уровне сельского совета (исполнительного комитете при сельском совете) или обращаться в районный центр?

11.06.2014 20:23
А с тем что фактически земли нет, что делать?

11.06.2014 20:19
Решение в Сельском совете о разрешении перевести из нежилого фонда в жилой взять для меня не проблема вот, что делать дальше с этим решением и куда идти?

11.06.2014 20:17      комментарий относится к Удаленный Пользователь
В Сельском совете ничего не знают (как с этим поступить правильно и вообще ничего не знают)

11.06.2014 20:11      комментарий относится к Максимик Михайло Петрович
Мы уже купили действующий магазин с документами в которых обозначалось, что жилой дом временно "переобладнано" в магазин. А брали в аренду землю потому, что в налоговой так заявили.

11.06.2014 20:09      комментарий относится к Мороз Виктор
А можете описать примерно, что нужно делать, сколько займет это времени и стоимость.



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.06.2014 21:03

Как вы думаете - так проще и дешевле или нет? - проще, возможно, но отнюдь не факт, что выйдет дешевле.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.06.2014 20:47

А может проще оформить землю и заплатить за незаконную постройку? - как один из вариантов.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.06.2014 20:43

Сельского совета.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.06.2014 20:40

Это стоимость моей консультации.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.06.2014 20:26

Обратиться ко мне за платной консультацией, изложив все проблемы сразу. :)


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.06.2014 20:25

Землю опять же брать в аренду.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 11.06.2014 20:23
Яукщо влада відмовить у переведенні в житловий фонд, отримайте висновок експертної установи про відповідність споруди будівельним нормам і правилам, які пред"являються до житлового будинку. Можливо, доведеться звертатись до суду...
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.06.2014 20:22

Законодавством питання переведення нежилих приміщень до житлового фонду чітко не врегульовано. Порядок такого переведення не визначено.

Вказане питання можливо вирішити шляхом застосування норм ЖК, зокрема ст. 15, якою встановлено, що виконавчі комітети місцевих рад на території своєї компетенції здійснюють державний контроль за використанням і схоронністю житлового фонду (ч. 1 ст. 30); керують житловим господарством, що є у віданні Ради; здійснюють управління житловим фондом місцевих Рад (ч. 1 ст. 18); приймають рішення про надання жилих приміщень у будинках житлового фонду місцевої Ради (ст. 51); видають ордери на жилі приміщення (ч. 1 ст. 58, ч. 1 ст. 122, ч. 2 ст. 141).

Згідно цієї ж статті виконавчі комітети місцевих рад вирішують й інші питання в галузі використання житлового фонду, віднесені до їх відання законодавством.

Разом із тим, ст. 7 ЖК, яка регламентує порядок виключення з житлового фонду жилих будинків і жилих приміщень, встановлює обов’язок періодично проводити обстеження стану жилих будинків державного і громадського житлового фонду, що дозволяє виконавчому комітету ради провести обстеження вказаного приміщення дачного будинку на його відповідність санітарним і технічним вимогам та визнати його придатними для проживання.

З огляду на це, з метою підтвердження належності житлових приміщень дачного будинку до житлового фонду може бути застосована процедура обстеження виконавчим комітетом ради стану жилих будинків державного і громадського житлового фонду на відповідність санітарним і технічним вимогам та визнання їх придатними для проживання (ст. 7 ЖК).

Порядок проведення обстеження стану жилих будинків визначений Положенням про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання (затверджене постановою Ради Міністрів УРСР від 26.04.1984 № 189, далі — Положення).
Вказана процедура, на наш погляд, може проводитися за наступним алгоритмом:
1. Звернення із клопотанням 

Суб’єкт, який здійснює експлуатацію будинку, звертається з клопотанням до органів місцевого самоврядування (його виконавчий орган) щодо обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним та технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень придатними для проживання (п. 3 Положення). В клопотанні має бути зазначено прохання визначити житлово-експлуатаційну організацію, яка буде проводити обстеження.
2. Проведення обстеження 

Інженерно-технічними працівниками житлово-експлуатаційних організацій за участю представників громадськості провадиться обстеження стану жилого будинку. У разі необхідності до обстеження жилого будинку залучаються фахівці проектних і науково-дослідних організацій та органів і закладів санітарно-епідеміологічної служби (п. 3 Положення).
3. Складання акту 

Житлово-експлуатаційна організація на підставі матеріалів обстеження стану жилого будинку визначає будинок таким, що відповідає санітарним і технічним вимогам, і складає про це відповідний акт, який затверджується керівником вказаної організації (п. 4 Положення).
4. Внесення пропозиції до органу місцевого самоврядування 

Житлово-експлуатаційна організація вносить до органу місцевого самоврядування пропозицію про визнання будинку (жилого приміщення) таким, що відповідає вказаним вимогам і є придатним для проживання (п. 5 Положення). При цьому додаються такі документи:

а) акт обстеження стану жилого будинку з відповідним висновком;

б) технічний паспорт жилого будинку з даними про його фізичну зношеність;

в) висновок проектної або науково-дослідної організації (при необхідності) щодо технічного стану жилого будинку (жилого приміщення);

г) висновок органу або закладу санітарно-епідеміологічної служби щодо відповідності жилого будинку (жилого приміщення) санітарним вимогам.

Для визначення придатності житлового будинку для проживання Київською міською державною адміністрацією призначається відповідна комісія. При обстеженні стану жилих будинків відомчого житлового фонду до складу комісії включається також представник органу, який здійснює управління відповідним фондом. Комісія має право залучати в установленому порядку фахівців проектних, науково-дослідних та інших організацій (п. 7 Положення).
5. Прийняття рішення 

Міська державна адміністрація розглядає подані комісією матеріали і приймає рішення щодо придатності жилого будинку (жилого приміщення) для проживання. При вирішенні питання щодо жилого будинку відомчого житлового фонду пропозиція комісії щодо використання будинку погоджується з відповідним підприємством, установою, організацією .
6. Оформлення права власності 


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.06.2014 20:22

С решением в БТИ. Заказывать новый техпаспорт.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.06.2014 20:19

Обратиться письменно с доказательством вручения заявления.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 11.06.2014 20:15

Здравствуйте.

Немного дополню верные ответы коллег.

В местный совет обратитесь, там и время и цену узнаете.

Кстати, вашу просьбу могут, но не обязаны удовлетворить.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 11.06.2014 20:07
А будинок свого часу Ви купили чи отримали у спадок? Якщо так, то чому землю брали в оренду?
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 11.06.2014 20:01

Да, это возможно.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?