Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Кто может отменить гос. акт на землю .

07.06.2014 12:25

Мне был выдан гос. акт на землю в постоянное пользование его отменили. Кто в праве отменить этот гос акт? Что делать.





Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 07.06.2014 14:11

Согласен с коллегой Царенко, отменить может только суд.

Исходя из того кто отменил, можно обжаловать отмену госакта или в вышестоящей инстанции суда или с первой инстанции (если все же отменил орган местного самоуправления).

Если нужна помощь, звоните, пишите.


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 07.06.2014 12:37
ответ исправлен 07.06.2014 12:38
этот ответ относится к Удаленный Пользователь

Згідно позиції Конституційного Суду України, викладеної у рішенні від 16 квітня 2009 року №7-рп/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування), орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Відповідно до ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції України або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

В пункті 5 рішення №7-рп/2009 Конституційний Суд України вказав, що органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є гарантією стабільності суспільних відносин між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 07.06.2014 12:28

Здравствуйте.

Акт о пользовании земельным участком - не акт о собственности и отменить его может местный совет.


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 07.06.2014 12:28

Скорее всего по решению суда отменили. А подала иск заинтересованая сторона.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?