Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Ведення підприємницької діяльності в "жилом фонде"

03.06.2014 21:32
Доброго дня. Допоможіть будь ласка, я як ФОП хочу відкрити дитячий міні-садок в орендованому приватному будинку.Маю бажання працювати офіційно та отримати ліцензію.Чи можливо здійснювати діяльність без переведення даного будинку з житлового в нежитловий фонд? Чи правильно я розумію,що забороняється використання житлових будинків, тільки для промислового виробництва. Проте ЦК України не забороняє використовувати помешкання для надання послуг, враховуючи при цьому, щоб таким використанням не було завдано шкоди суспільству. Підкажіть, як краще зробити щоб не мати проблем з законодавством та податковими службами? Можливо хтось з кваліфікованих спеціалістів мав досвід відкриття та ведення даної справи?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 04.06.2014 00:04

Зараз дуже поширена послуга приватних дитячих садочків.  Існують навіть у квартирах, проблем не виникає, якщо не порушувати спокій сусідів.  Оформлюють не як дошкільний навчальний заклад, а як місце тимчасового перебування дітей, або клуб, досуг. Спрямування послуг не на надання дошкільної освіти, а на можливість залишити дитину під надійним наглядом, коли батькам дитини треба зайнятись своїми справами на цілий день або на декілька годин в день.  Орендоване приміщення не викликає довіри, краще починати зі свого приватного, а потім розширити діяльність.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 03.06.2014 22:19

Проблема в том, что Вам как физическому лицу - предпринимателю лицензию на предоставление образовательных услуг не дадут. Хоть это и не совсем соответствует действующему законодательству, но слово "установа" в ЗУ "Про дошкільні навчальні заклади" и лицензионных условиях Министерство образования трактует исключительно как юридическое лицо. А юридическое лицо не может использовать жилое помещение с целью предоставление услуг, отличных от услуг по предоставлению жилья для физлиц.

Реально проще обойти лицензирование образовательной деятельности, чем получить лицензию.

Если понадобится помощь, звоните, пишите.


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 03.06.2014 21:44
Податкова тут ні до чого! ЖК справді забороняє використовувати житлові приміщення для цілей ПРОМИСЛОВОГО характеру. Але можна доводити, що дитячий садок - не промислове виробництво... Що стосується ЦК, то такої заборонної норми в ньому нема. Є ст. 813 ЦК про те, що у випадку оренди житлового приміщення юридичною особою вона може використовувати орендоване приміщення лише для проживання фізичних осіб. Ви ж не є юридичною особою; на крайній випадок можна стверджувати, що діти тимчасово проживають в орендованому Вами приміщенні. Проблема у тому, щоб управління освіти погодилось видати Вам ліцензію за наявності саме такого договору оренди...

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?