Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Явка в воэнкомат

01.06.2014 10:57

Доброго дня. Мені 30 років, я працюю, і по роботі часто приходиться їздити у відрядження по всій Україні. В армії не служив, отримав військовий квиток по досягненню 25р. На днях (о 21.00) отримав телефонний дзвінок наступного змісту:
"... завтра вам треба з'явитись в воєнкомат для бесіди з війсьовим комісаром", при моєму поясненні, що я знаходжусь на відстані більше 600км. від воєнкомату, і ніяк не зможу там з'явитись, мені сказали :"Що ж вибачте, допобачення". Ніякої повістки мені не приносили (по місці прописки також), ніяких документів я не підписував.
Чи правомірний такий "визов"? Чи може це розцінюватись, як неявка по виклику, чи по повістці, і яка може бути пред'явлена відповідальніть?





Доступные специалисты в области конституционного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 01.06.2014 13:44

Вызов по телефону не является надлежащим вызовом, а с учетом нахождения Вас в официальной командировке еще и ни чем Вам не грозит.


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 01.06.2014 12:02

Виклик такий є правомірний, тому що під час мобілізації комісарфат здійснює сповіщення військовозобовязаних та військовослужбовців запасу а воно може бути як повісткою так і по телефону так і через посильного або військового обліковця. У Вас неявка з поважних причин а тому наслідків для Вас вона нен несе, тому що Ви завжди зможете принести з роботи витяг з наказу про відрядження або довідку.

По ідеї комісаріат повинен Вас викликати повторно


0
фото
Off-line Західна Вікторія
юрист
Тернополь
ответил 01.06.2014 11:39

Відповідно до ст. 15  ЗУ "Про Про військовий обов'язок і військову службу"

1. На строкову військову службу в мирний час призиваються
придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої
статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося
18 років, та старші особи, які не досягли 25-річного віку і не
мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову
військову службу (далі - громадяни призовного віку). Відповідно до ст. 18 цього закону 1. Від призову на строкову військову службу в мирний час
звільняються громадяни України:

які до дня відправлення на строкову військову службу досягли
25-річного віку;   Стаття 22. ЗУ "Про мобілізаційну підготовку і мобілізаці."Обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки
та мобілізації
1. Громадяни зобов'язані:
з'являтися за викликом до військових комісаріатів
(військовозобов'язані Служби безпеки України - за викликом
Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки
України) для постановки на військовий облік та визначення
призначення на воєнний час; { Абзац другий частини першої статті
22 із змінами, внесеними згідно із Законом N 2926-VI ( 2926-17 )
від 13.01.2011 }
надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі,
споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є,
Збройним Силам України, іншим військовим формуванням,
Оперативно-рятувальній службі цивільного захисту з наступним
відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому
законом. { Абзац третій частини першої статті 22 із змінами,
внесеними згідно із Законом N 5404-VI ( 5404-17 ) від 02.10.2012 }
2. Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на
військову службу або не залучені до виконання обов'язків щодо
мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під
час мобілізації, можуть бути відповідно до закону залучені до
виконання робіт, які мають оборонний характер. { Абзац перший
частини другої статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 5404-VI ( 5404-17 ) від 02.10.2012 }
Громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність,
виконують мобілізаційні завдання (замовлення) згідно з укладеними
договорами (контрактами).
3. Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України,
інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби
цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які
проходять службу у військовому резерві) зобов’язані з’явитися до
військових частин або на збірні пункти військових комісаріатів у
строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних
розпорядженнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів
(військовозобов'язані Служби безпеки України - керівників органів,
де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов'язані
Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - керівників
відповідних органів управління центрального органу виконавчої
влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у
сфері цивільного захисту). Резервісти зобов'язані з'явитися до
військових частин у строки, визначені командирами військових
частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві. { Частина третя статті 22 в редакції Законів N 2926-VI ( 2926-17 )
від 13.01.2011, N 5404-VI ( 5404-17 ) від 02.10.2012; із змінами,
внесеними згідно із Законом N 1127-VII ( 1127-18 ) від
17.03.2014 }
4. Громадяни, які перебувають у запасі, завчасно приписуються
до військових частин для проходження військової служби у воєнний
час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків
за посадами, передбаченими штатами воєнного часу. { Частина четверта статті 22 в редакції Закону N 5404-VI
( 5404-17 ) від 02.10.2012 }
5. Призов громадян на військову службу (крім тих, що
проходять службу у військовому резерві) під час мобілізації або
залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими
штатами воєнного часу, здійснюють місцеві органи виконавчої влади
через військові комісаріати (військовозобов'язаних Служби безпеки
України - Центральне управління або регіональні органи Служби
безпеки України, військовозобов'язаних Оперативно-рятувальної
служби цивільного захисту - відповідні органи управління
центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування
та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
Резервістів на військову службу під час оголошення мобілізації
призивають командири військових частин, в яких вони проходять
службу у військовому резерві. { Частина п'ята статті 22 в редакції Законів N 2926-VI ( 2926-17 )
від 13.01.2011, N 5404-VI ( 5404-17 ) від 02.10.2012 }
6. Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з
моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця
проживання без дозволу посадової особи, визначеної у частині
третій цієї статті. { Частина шоста статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом
N 5404-VI ( 5404-17 ) від 02.10.2012 }


закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?