Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Відповідальність бухгалтера

31.05.2014 21:16

При реєстрації нової фірми був офіційно призначений лише директор. Послуги головного бухгалтера виконувала і виконує людина, офіційно не влаштована на під-ві. На всіх документах був і є один підпис директора. Через рік взяли на посаду бухгалтера, який не робить звітності, ні підписує документи, не приймає ніяких рішень, не подавались на нього дані нів податкову ні в банк, а лише виконує розпорядження головного бухгалтера (якого по документах немає) і директора. Чи несе якусь відповідальність бухгалтер, який є один в штаті під-ва?



Комментарии автора вопроса

31.05.2014 21:38
Но дані по цьому бухгалтеру не подавалися ні в податкову, ні в банк. Як він може нести відповідальність, якщо не може впливати на рішення директора?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Леонов Александр
юрист
Киев
ответил 01.06.2014 00:09

В данному випадку, розглядається лише кримільна і адміністративна відповідальність. 

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів. Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством відповідно до законодавства та установчих документів.

Також кримінальним і адміністративним законодавством передбачено, що відповідальність покладається на особу, яка вчиннила кримінально каране діяння чи адмін. правопорушення. Бухглтеру нема за що відповідати, оскільки він не вчиняє дій, які б мали наслідки. 

Також виходячи з Ваших слів "...він виконує розпорядження, головного бух, якого фактично немає" і підписи ніде його не фігурують. Всі підписи на звітностях здійснює, в Вашому впадку - директор, бухгалтер за нього відповідати не буде і не може. Керівник (директор) за свої дії відповідає повністю самостійно. 


0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 31.05.2014 23:41
А як так може бути, що в штаті підприємства є бухгалтер, який отримує зарплату, але не готує навіть звітів?! І про яке виконання розпоряджень тоді йдеться?
0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 31.05.2014 22:36
ответ исправлен 31.05.2014 22:36
1. "Якусь відповідальність" бухгалтер буде нести у будь-якому випадку, якщо він офіційно оформлений робітник підприємства - за невиконання або неналежне виконання покладених на нього трудових обов'язків (зокрема, дисциплінарну)! 2. У Вашій ситуації відповідальність за неналежну організацію та ведення бухгалтерського та податкового обліку буде нести керівник підприємства (ст.164-1 КУпАП, ст.212 ККУ)!
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 31.05.2014 21:47

Но дані по цьому бухгалтеру не подавалися ні в податкову, ні в банк. Як він може нести відповідальність, якщо не може впливати на рішення директора? - В такому випадку відповідальність несе лише директор.


0
фото
Off-line Беликов Олег Александрович
юридическая компания
Харьков
ответил 31.05.2014 21:46
Вы же официально назначены бухгалтером предприятия, значит и Ваши данные переданы во все органы, за исключением, разве что банка.
0
фото
Off-line Беликов Олег Александрович
юридическая компания
Харьков
ответил 31.05.2014 21:26
Вся полнота ответственности за финансово - экономическую деятельность предприятия ложится на бухгалтера и директора
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 31.05.2014 21:19

Несе згідно чинного законодавства.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?