Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Я мобилизирован в ВСУ

29.05.2014 10:43
Сергей

Добрый день! Я мобилизирован в всу и уже прослужил более 45 суток, служба проходит при военкомате, работаю неофициально, на себя, соответственно среднемесячную зарплату мне не платят, а в военкомате получаю 1500грн. Никаких контрактов не подписывал, но в военном билете есть запись о мобилизации. Что мне грозит в том случае, если я не буду ходить на службу? И могу ли я уволиться до мобилизации? Спасибо за ответы!



Комментарии автора вопроса

29.05.2014 13:32
Дело в том,что я уже ездил с офицером в облвоенкомат,тот взял мои документы и пошел к главврачу и тот посмотрев их (кстати не увидел что у меня была операция),сказал что с таким зрением (1:0,0.5) пригоден для службы!На комисию и в госпиталь никто не отправлял.Офицер сказал что если и положат в госпиталь,то результаты нужно будет ждать месяца 3,а в это время я должен буду служить.
Что делать в данном случае не знаю.И служить там нет возможности,а говорят что еще до конца августа так точно там будем!

29.05.2014 12:44      комментарий относится к Якубчак Олег Романович
Дело в том,что при мобилизации комиссию мы не проходили,а в военном билете ни каких записей касающихся данной проблемы нет.
Как быстро дает заключение ВЛК?

29.05.2014 11:58      комментарий относится к Якубчак Олег Романович
А если у меня была операция по удалению хрусталика и сейчас стоит искуственный,зрение 1:0 и 0:5,и на обеих глазах воспаляющийся увеит.Все это подтверждается соответственной документацией с больницы!Пригоден ли я в таком случае к службе?

29.05.2014 10:59      комментарий относится к Пользователь Удаленный
что мне грозит с административной и криминальной стороны?И яесли я не ошибаюсь то нас уже должны были отпустить в связи с истечением 45 суток.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 29.05.2014 18:19

Так, вони праві, планове ВЛК проходять раз на рік. Але якщо у Вас є завхворювання, які виникли недавно (або загострились старі) і Ви потребуєте стаціонарного лікування то Вас мають направити у шпиталь, а там полюбому після закінчення лікування по любому ВЛК, оскільки необхідно встановити чи захворювання повязане з проходежнням військової служби чи ні.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 29.05.2014 13:06

Согласен с коллегами, проходите ВЛК и увольняйтесь по состоянию здоровья.


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 29.05.2014 13:00

Кожен військовослужбовець незалежно від виду військової служби, звання, вислуги та посади має право на медичну допомогу та охорону здоровя, це гарантовано ЗУ "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". У випадку наявності у Вас захворювання, в тим паче, яке перешкоджає виконанню Вами військових обовязків Ви повинні звернутися до командування військової частини (ОВК чи РВК у Вашому випадку) з рапортом (можна усним) з наявним у Вас захвоюрванням, начальник медичної служби а якщо такої немає, то начальник поліклініки гарнізону повинен Вас оглянути та встановити чи є у Вас захворювання, якщо є і в цьому є потреба він повинен підготовити направлення на військовий шпиталь. На підстаіі цього, командир в/ч чи ВК ОВК (або РВК чи ОРВК) повинен відрядити Вас до шпиталю (видати наказ, виписати посвідчення про відрядження). По прибуттю в шпиталь та після проведення лікування, Вам будуть проводити ВЛК і визначать чи придатний/непридатний, обмежено придатний тощо. Всі процедура може тривати від  дох тижнів і довше. 

Якщо у Вас немає реальних захворювань, з якими Вас можуть визнати непридатним не раджу вигадувати і симулювати хвороби, тому що це може закінчитись кримінальною відповідальністю за ст. 409 КК України


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 29.05.2014 12:20

Я неможу Вам так сказати "на вскідку". Для звільнення з військової служби за станом здоровя. Вам необхідно поступити на стаціонарне лікування у військовий шпиталь та перед закінченням лікування пройти ВЛК, за результатами якої буде прийнято рішення: придатний/непридатний, обмежено придатний тощо. Однак, думаю, що з названими Вами діагнозами Ви все ж таки придатний до військової служби, якщо Вас призвали на військову службу під час оголошення мобілізації


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 29.05.2014 11:18

До речі ще одна Вам порада, про те, що Ви працюєте неофіційно під час проходження військової служби, нікому не кажіть тому що це заборонено ЗУ "Про засади запобігання і протидію корупції", якщо про це стане відомо правоохоронним органам відносно Вас можуть склати протокол про вчинення Вами корупційного правопорушення і притягнути вже тоді до адмністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення.


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 29.05.2014 11:11
этот ответ относится к Пользователь Удаленный

Хто Вам сказав, що військовослужбовці за ухилення від проходження притягуються до кримінальної відповідальності?


0
фото
Off-line Якубчак Олег Романович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 29.05.2014 11:11

На даний час Ваш правовий статус полягає в тому, що Ви є військовослужбовець, призваний на військову службу у звязку з оголошенням мобілізації (по указу в.о. президента України №303/2014 від 17.03.2014), а тому контрактів з Вами і немали ніяких підписувати, тому що у Вас інший вид військової служби, Вас внесли в списки особового складу частини (в баному випадку ОВК) видали відповідний наказ військового комісара і все. 

За ухилення від проходження військової служби, Ви як військовослужбовець, до адміністративної відповідальності бути пригяненні не можете. Вас може чекати тільки дисциплінарна відповідальність (це розписано у Дисциплінарному статуті ЗС України) або кримінальна відповідальність (за ст. 407, 408 або 409 КК України) Я б ге радив Вам ухилятися, тому що, зокрема по статті 407 КК України, передбачено що військовослужбовець може бути притягнутий до кримінальної відповідальності якщо у нього набереться більше трьох діб протягом року.)

Звільненні Ви звійськової служби будете тільки на підставі указу президента про демобілізацію. на разі такого указу не було, одні чутки. Також ще можете бути звільненні або по рішенню суду (у звязку з обвинувальним вироком відносно Вас або за станом здоровя.)


0
фото
Off-line Пользователь Удаленный
ответил 29.05.2014 11:01
Повинні - але в країні яка ситуація!!!
0
фото
Off-line Пользователь Удаленный
ответил 29.05.2014 10:46
Ні. До особливого розпорядження керівництва країни. Умисне ухилення - адміністративна та кримінальна відповідальність.

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?