Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Аренда общественного пляжа

28.05.2014 17:58

Скажите, пожалуйста, имеет ли право горисполком передавать общественный (коммунальный) пляж в аренду частному предпринимателю? Если да, то на каких условиях?



Комментарии автора вопроса

29.05.2014 23:04
Здесь стоит уточнить, что этот предприниматель занимается услугами мобильного питания, деятельностью рексторанов и кафе, киосков, ларьков на територи пляжа и.т.д. А, если обращаться к статье 59 Земельного кодекса Украины, то эту деятельность возможно можно отнести под "рекреационные или "туристические" цели?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 29.05.2014 23:15

Земельний кодекс України. Стаття 62. Обмеження у використанні земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах

1. У прибережних захисних смугах уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах забороняється:

а) влаштування полігонів побутових та промислових відходів і накопичувачів стічних вод;

б) влаштування вигребів для накопичення господарсько-побутових стічних вод об'ємом понад 1 кубічний метр на добу;

в) влаштування полів фільтрації та створення інших споруд для приймання і знезаражування рідких відходів;

г) застосування сильнодіючих пестицидів.

2. Режим господарської діяльності на земельних ділянках прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах встановлюється законом.

3. У межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних.

якщо заборонено будь-яке комерційне будівництво - то про які ларьки, ресторани може йти мова і звідси виходить і відповідь на Ваше питання- не можна здавати в оренду пляжі!!!!


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 28.05.2014 22:19

Согласен с коллегами, нельзя сдать в аренду.


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 28.05.2014 18:59

это не комунальный пляж!!!!! это место общего пользования. и сдавать его в аренду нельзя!!! 


0
фото
Off-line Царенко Александр
адвокат
Белгород-Днестровский
ответил 28.05.2014 18:09

Статтею 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» визначений перелік об'єктів благоустрою, до яких відносяться «території загального користування: пляжі» (пункт 1-г) частини 1 статті 13 Закону)). З цього визначення випливає, що пляж є територією, призначеною для загального користування. Законом України «Про благоустрій населених пунктів» визначено, що територія – це сукупність земельних ділянок, на яких розміщенні об'єкти загального користування, в тому числі пляжі. Оскільки пляж є об'єктом благоустрою населених пунктів і одночасно територією загального користування, невід'ємною частиною будь-якого пляжу є земельна ділянка, на якій він розташований. Крім того, п.13 ст.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що «територія – це частина земної поверхні з повітряним простором та розташованими під нею надрами у визначених межах (кордонах), що має певне географічне положення, природні та створені в результаті діяльності людей умови і ресурси».
Таким чином, поняття «території» ототожнюється з земельною ділянкою з певними межами.
Наказом Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2001 №272 вказано, що «пляж - призначена для масового купання людей ділянка акваторії з прилеглою до неї ділянкою берегової території (довжиною 600-1200 м, шириною 50)».
У відповідності зі ст. 58 Земельного кодексу України, до земель водного фонду відносяться землі, зайняті морями, а також землі, зайняті прибрежними захисними смугами.
У відповідності зі ст. 88 Водного кодексу України частиною території прибрежної захисної смуги є територія пляжної зони. У межах прибережної захисної смуги морів встановлюється пляжна зона, ширина якої не може бути менше ніж 100 метрів від урізу води, та яка включає:

1) території, розташовані між лінією максимального відпливу та лінією максимального напливу хвиль, зареєстрованих під час найсильніших штормів, а також територію берега, яка періодично затоплюється хвилями;

2) прибережні території - складені піском, гравієм, камінням, ракушняком, осадовими породами, що сформувалися в результаті діяльності моря, інших природних чи антропогенних факторів;

3) скелі, інші гірські утворення.

Виходячи з визначень вищевказаних нормативно-правових актів, пляж – це територія загального користування ( в даному випадку, земельна ділянка водного фонду) в межах прибрежної захисної смуги, яка складається з ділянки акваторії та ділянки берегової території, з функціональним призначенням для масового купання людей.

Органи місцевого самоврядування ототожнюють пляж з комунальним майном ;)))



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?