Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Принудительное лечение

19.07.2013 21:16
Валентина

Можно ли заставить человека с открытой формой туберкулеза (алкаш,сосед в подъезде) принудительно лечиться?



Комментарии автора вопроса

21.07.2013 07:00
спасибо всем, будем действовать,как посоветовала Светлана Дмитрук.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Яременко Таиса
юрист
ответил 20.07.2013 19:46

Повністю згодна з Дмитрук Світланою та Колбасенко Олегом. І точно знаю про такі випадки були, і людину примусово направляли на лікування


0
фото
Off-line Bogdan Serdyuk
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина и временно оккупированные территории)
ответил 20.07.2013 00:13

Якщо відкрита форма то....звичайно ТАК !!! Вже майже все зазначено колегами.

Пропоную Вам прислухатись до вдалих порад Дмитрук Світлани та Колбасенко Олега, а якщо Ваш сусід ще й злочинець то і до порад Огородника Олега.


0
фото
Off-line Дмитрук Светлана
юрист
Николаев
ответил 19.07.2013 22:51
ответ исправлен 19.07.2013 23:18

 Согласно ст.36-1 ЗУ"О прокуратуре"прокурор имеет право обратиться в суд  в интересах граждан,если нарушены их права. Основанием представительства в суде интересов гражданина является его несостоятельность через физическое состояние,  несовершеннолетие, преклонный возраст, недееспособность или ограниченной дееспособности самостоятельно защитить свои нарушенные или оспариваемые права или реализовать процессуальные полномочия. Так, как у Вас в подьезде есть и пожилые люди и дети и т.д. полагаю, Вам, как соседям,которые проживают в одном подъезде с человеком с открытой формой туберкулеза и часто контактируют  с ним целесообразно написать заявление в прокуратуру вашего района по этому факту. И  соответственно просить чтоб  была  проведена проверка по данному факту и при   подтверждении данных, чтоб прокуратура обратилась в суд с заявлением о принудительной госпитализации этого соседа.

P.S.В моей практике  прокуратура  подавала такое заявление в суд.


0
фото
Off-line Колбасенко Олег
адвокат
Днепропетровск
ответил 19.07.2013 22:15
этот ответ относится к Огородник Олег

Коллега!

Считаю Ваш ответ немного не по существу, Вы ведете речь о принудительных мерах в уголовном производстве, а по логике вещей, клиент спрашивал за отдельное производство в рамках гражданского процесса.


0
фото
Off-line Огородник Олег
юрист
Киев
ответил 19.07.2013 22:07
ответ исправлен 19.07.2013 22:09

Примусове лікування також може бути призначене судом, якщо особа вчинила злочин. ст. 93 та 94 Криміналного кодексу передбачають поняття та перелік осіб до яких застосовуються примусові заходи медичного впливу, а саме: 

Примусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння,
передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов'язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.
Стаття 93. Особи, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру Примусові заходи медичного характеру можуть бути застосовані судом до осіб:
1) які вчинили у стані неосудності суспільно небезпечні діяння;
2) які вчинили у стані обмеженої осудності злочини; 3) які вчинили злочин у стані осудності, але захворіли на психічну хворобу до постановлення вироку або під час відбування покарання.
Стаття 94. Види примусових заходів медичного характеру
1. Залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати такі
примусові заходи медичного характеру:
1) надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку;
2) госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом;
3) госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом;
4) госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом.
2. Надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку може бути застосоване судом стосовно особи, яка страждає на психічні розлади і вчинила суспільно небезпечне діяння, якщо
особа за станом свого психічного здоров'я не потребує госпіталізації до психіатричного закладу.
3. Госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно
небезпечного діяння потребує тримання у психіатричному закладі і лікування у примусовому порядку.
4. Госпіталізація до психіатричного закладу з посиленим наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який вчинив суспільно небезпечне діяння, не пов'язане з посяганням на
життя інших осіб, і за своїм психічним станом не становить загрози для суспільства, але потребує тримання у психіатричному закладі та лікування в умовах посиленого нагляду. 5. Госпіталізація до психіатричного закладу із суворим наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який вчинив суспільно небезпечне діяння, пов'язане з посяганням на життя інших осіб, а також щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння становить особливу небезпеку для суспільства і потребує тримання у психіатричному закладі та лікування в умовах суворого нагляду.
6. Якщо не буде визнано за необхідне застосування до психічно хворого примусових заходів медичного характеру, а також у разі припинення застосування таких заходів, суд може передати його на піклування родичам або опікунам з обов'язковим лікарським наглядом.


0
фото
Off-line Колбасенко Олег
адвокат
Днепропетровск
ответил 19.07.2013 22:07

Доброго дня, так можна.

Порядок примусового лікування осіб, хворих на туберкульоз, визначений Цивільним процесуальним кодексом України. Так, глава 11 ЦПК України визначає порядок розгляду судом справ про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу. 

Нормами цієї глави передбачено подання заяви про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу хворого заразною формою туберкульозу, який ухиляється від лікування, до суду за місцем знаходження протитуберкульозного закладу, який здійснює медичний (диспансерний) нагляд за цим хворим або в суд за місцем виявлення такого хворого.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?