Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Выход из состава учредителей без согласия одного собственника

22.04.2014 17:48
В ООО 2 учредителя, по 50%. Один из учредителей, он же директор, хочет выйти из ООО и уволиться с должности директора. Второй участник принципиально не выходит на связь, на офиц. письма не отвечает, на собрания не приходит. Как можно выйти из состава и уволиться? Либо можно как-то отстранить второго участника за невыполнение своих обязательств перед ООО?



Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 22.04.2014 22:43

Добрый день!

Согласен с коллегой Коврижных Валерием! 

Ваш случай ЧЕТКО и ЯСНО описан в этом документе http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v0013700-08/print1395662139587811 в пункте 28: 

28. При вирішенні спорів, пов'язаних із виходом учасника з
товариства, господарські суди повинні керуватися тим, що
відповідно до ЦК ( 435-15 ) та Закону про господарські товариства
( 1576-12 ) учасник ТОВ чи ТДВ вправі у будь-який час вийти з
товариства незалежно від згоди інших учасників та самого
товариства. Вихід зі складу учасників товариства не пов'язується
ні з рішенням зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих
документів товариства. У зв'язку з цим моментом виходу учасника з
товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідній посадовій
особі товариства або вручення заяви цим особам органами зв'язку.
Положення установчих документів, які обмежують чи забороняють
право на вихід учасника з товариства, є незаконними. У разі, якщо товариство не вчиняє дії у зв'язку з поданням
учасником заяви про вихід з товариства (не вирішується питання про
внесення змін до установчих документів товариства, про їх державну
реєстрацію), учасник товариства вправі звернутися до
господарського суду з позовом про зобов'язання товариства до
державної реєстрації змін в установчих документах товариства у
зв'язку зі зміною у складі учасників товариства на підставі статті
7 Закону про господарські товариства ( 1576-12 ).

Практически это означает, что вам надо в начале уволится по собственному как директору, затем подать заявление о выходе в порядке описанном выше. 

Вопрос о наличии ваших данных в едином реестре юрлиц и физлиц-предпринимателей как раз таки и будет решен в судебном порядке. 

Абсолютно уверен что проблема ваша (при наличии нормального юридического сопровождения) будет решена в течении максимум трех месяцев.

Удачи!



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 22.04.2014 21:41

Опробованный вариант, в данной ситуации единственный: Пишем нотариальное заявление о выходе из общества и одновременно об увольнении, по данному вопросу собираем общее собрание учасников, он не приходит, принимаем "консультативное решение, что в связи с выходом и увольнением передать все документы и печать, оставшимуся учаснику. Составляем перечень, отправляем почтой или курьером, желательно перед этим закрыть счета и уведомить Налоговую о таком событии также писмьенно, официально. Далее иск в суд об увольнении, далее запись в трудовой на основании решения суда, далее заявление регистратору, далее отказ, иск об принуждении внести изменения в реестр. Можно реализовать не все этапы в зависимости от целей.


0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 22.04.2014 19:51
этот ответ относится к Ковріжних Валерій Вячеславович

Только в ЕГРЮЛФЛП участник, который таким образом исключен, останется и участником, и директором...


0
фото
Off-line Ковріжних Валерій Вячеславович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 22.04.2014 19:26

Доброго дня !

Не можу цілком погодитися з колегою Жифарским Евгением з урахуванням наступного.

Особа може здійснювати підприємницьку діяльність як самостійно так і шляхом створення господарських товариств, якими відповідно до ст. 1 закону України «Про господарські товариства» визнаються юридичні особи, статутний складений капітал якої поділений на частки між засновниками.

До господарських товариств належать: акціонерні товариства, товариство з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.

Щодо проблемних аспектів реалізації права засновника на вихід зі складу товариства з обмеженою відповідальністю.

Відповідно до ст. 148 Цивільного кодексу України учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше за три місяці до виходу, якщо інший строк не встановлений статутом.

Якщо директор, як один із засновників ТОВ не може реалізувати своє право на вихід зі складу засновників товариства з обмеженою відповідальністю, то рекомендую Вам наступні кроки.

1. Необхідно укласти договір з юридичною компанією або з адвокатом, яка буде представляти інтереси цього засновника у подальшому.

2. Необхідно засвідчити нотаріально підпис на заяві засновника про намір виходу зі складу товариства (якщо цю заяву буде направляти безпосередньо особа, яка має намір виходу, в багатьох випадків шляхом підкупу листонош зазначений лист з таким адресатом не доходить, простіше кажучи він губиться).

Зазначену заяву необхідно спрямовувати особі, яка має повноваження представляти інтереси особи, що має намір виходу (тобто та особа з якою укладено договір). Це перш за все пов’язано з тим, що при отриманні поштового відправлення, відправником буде вказана інша особа (тобто повірена особа) що не викличе певних сумнівів у особи відповідальної за прийом поштової кореспонденції, тому ця особа засвідчить приймання підписом та печаткою господарського товариства.

3. Отримання зазначеною заяви тягне за собою певні наслідки, а саме відповідно до ст. 54 Закону України «Про господарські товариства»  при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю йому виплачується вартість частини майна товариства, пропорційна його частці у статутному капіталі. Виплата провадиться після затвердження звіту за рік, в якому він вийшов з товариства, і в строк до 12 місяців з дня виходу.

Крім цього слід враховувати, що згідно з пунктом 28 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2008 № 13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» вихід зі складу учасників товариства не пов'язується ні з рішенням зборів учасників, ні з внесенням змін до установчих документів товариства. У зв'язку з цим моментом виходу учасника з товариства є дата подачі ним заяви про вихід відповідальній посадовій особі або вручення заяви цим особам органом зв'язку. Положення установчих документів, які обмежують чи забороняють право на вихід учасника з товариства, є незаконними. 

Як вже зазначав вище, учасник ТОВ згідно з ч. 1 ст. 148 ЦК України має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу, якщо інший термін не встановлений статутом.

Отже, аналіз зазначених правових норм дозволяє зробити висновок про те, що на вихід учасника з товариства не вимагається згода інших учасників або прийняття відповідного рішення зборами учасників товариства, а днем ​​виходу є день подачі ним заяви про вихід з товариства у встановленому порядку.

Таким чином, з урахуванням того, що Ви наприклад, укладете договір з адвокатом, який представлятиме ваші інтереси та здійснюватиме певне коло повноважень, юридично оформити вихід учасника з ТОВ є активним та дієвим способом захисту майнових прав на певну частку прибутку за певний час.

Не варто також забувати, що в силу ч. 3 ст. 148 ЦК України спори, що виникають у зв'язку з виходом учасника із товариства з обмеженою відповідальністю, у тому числі спори щодо порядку визначення частки у статутному капіталі, її розміру і строків виплати, вирішуються судом. 

Удачі Вам !


0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 22.04.2014 18:24
ответ исправлен 22.04.2014 18:25

ЗУ "О хозобществах"

Загальні збори учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів.

Т.е. выйти из состава участников не получится.

Учасника товариства з обмеженою відповідальністю, який систематично не виконує або неналежним чином виконує обов'язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей товариства, може бути виключено з товариства на основі рішення, за яке проголосували учасники, що володіють у сукупності більш як 50 відсотками загальної кількості голосів учасників товариства. При цьому цей учасник (його представник) у голосуванні участі не бере.

Таким образом единственный способ законно решить Вашу проблему - исключить участника, который не выходит на связь.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?