Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Какие налоги на земельный пай нужно платить?

11.04.2014 23:19
Здравствуйте!при выходе с колхоза я забрал свой земельный пай 3,12га, эту землю обрабатывает мой друг,налог платит.А в этом году мне сказали платить ещё какойто налог на прибыль с земли это правда?

Комментарии автора вопроса

12.04.2014 07:41
я не являюсь ни предпринимателем ни орендатором, какой налог на прибыль я должен платить?



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Сторонянський Олег
юрист
Львов
ответил 12.04.2014 10:16
ответ исправлен 12.04.2014 10:17
Податок на доходи фізичних осіб платять всі фізичні особи в Україні не залежно від того, чи зареєстровані вони, як підприємці, чи ні. Пільги при сплаті цього податку передбачені в ст. 165 ПК України, де передбачено види доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. Якщо Ви не є орендатором, тоді як я розумію, укладеного договору оренди земельного паю не існує. Ваш товариш користується земельною ділянкою дефакто по джентельменскій домовленості між ним і Вами. Отже, в даному випадку від Вашого імені має сплачуватись податок за землю, а також податок на доходи фізичних осіб отриманий від вирощування с/г культур на ділянці розміром в 3.12 га Вашим товаришем. Де юре Ви є власником і Ви сплачуєте передбачені чинним законодавством податки отримані в процесі використання власного майна. Те, що є де факто, податкові органи не знають, а тому мають право вимагати від Вас своєчасного декларування і сплати відповідних податків.
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 12.04.2014 09:41
Согласен с коллегой, налог на доходы ф.л. здесь могут истребовать.
0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 12.04.2014 09:41
Согласен с коллегой, налог на доходы ф.л. здесь могут истребовать.
0
фото
Off-line Сторонянський Олег
юрист
Львов
ответил 12.04.2014 01:09
ответ исправлен 12.04.2014 01:10

Сплату податку на прибуток із землі Податковий кодекс України не передбачає. 

Проте, ПК України передбачає сплату податку на доходи фізичних осіб. Відповідно до підпункту 164.2.5. ст. 164 Податкового кодексу України дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) входить до бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб. 

Надання земельного паю в оренду підпадає під дію ст. 164 ПК України. Також згідно з п. 164.3. ст. 163 ПК України при визначенні бази оподаткування враховуються всі доходи платника податку, отримані ним як у грошовій, так і негрошовій формах. 

Тому, Вам потрібно було б вказувати у річних деклараціях про майновий стан і доходи, як дохід, отриману орендну плату за користування земельним паєм. 

Також, на мою думку, у даному випадку постає можливість бути ошрафованим представниками податкової інспекції за несвоєчасну сплату податку на доходи фізичних осіб...  



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?