Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Конфискация и продажа 1/3 квартиры по решению суда

21.03.2014 17:39
Здравствуйте. Хотел бы узнать варианты решения следующей проблемы: в 2005 году я был осужден по ст.187 ч.3, с конфискацией имущества. Проживаю в квартире бабушки, она собственник, жива, но приватизацию оформляли на троих(бабушка, мама и я). В данный момент исполнительная служба (с 01,04,14)выставляет 1/3 квартиры на продажу. Вопрос, можно ли как-то препятствовать продаже или совсем снять квартиру с торгов?

Комментарии автора вопроса

22.03.2014 20:51
Здравствуйте! Если пройдут все три этапа торгов и 1/3 квартиры (2х комнатная хрущевка с проходной зальной) не будет продана, означает ли это что 1/3 останется собственностью государства?



Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 22.03.2014 21:54

Да, императивное требование (без согласия иных собственников) о передаче в собственность государства закреплено в статье 59 КК Украины. 

Согласен с Александром, что ваши родственники могут купить эту 1/3. Это разумный вариант



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Лапин Александр
адвокат
Киев
ответил 21.03.2014 18:51

Конфісковане на підставі вироку суду житло (у Вашому випадку 1/3 частина приватизованої квартири) реалізується на аукціонах, біржових торгах згідно Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, затвердженого Постановою КМ України №1340 від 25.08.1998 р.

Зі своєї практики можу сказати, що мало ймовірно, що хтось купить на торгах 1/3 частину такої квартири, однак цього виключити неможна. Раджу дізнатися у торгівельного підприємства, яке здійснює торги, про порядок торгів і можливу участь у них. В разі уцінки 1/3 частки квартири ваші рідні можливо забажають купити дану частку. Вирішувати Вам.


0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 21.03.2014 18:30

Добрий день!

Звертайте увагу виконавця на статтю 49 Кримінальго виконавчого кодексу. У статті 49 Кримінально виконавчого кодексу України зазначено, що конфіскації підлягає майно, що є особистою власністю засудженого, в тому числі його частка у спільній власності, статутному фонді суб'єктів господарської діяльності, гроші, цінні папери та інші цінності, включаючи ті, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у фінансових установах, а також майно, що передано засудженим у довірче управління. Не підлягає конфіскації майно, що належить засудженому на правах приватної власності чи є його часткою у спільній власності, необхідне для засудженого та осіб, які перебувають на його утриманні. Перелік такого майна визначається законом України. Спори, пов'язані з конфіскацією майна, вирішуються в порядку, встановленому законом.

Потім, статтею 30 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження. Строк здійснення виконавчого провадження не включає час зупинення виконавчого провадження на період проведення експертизи чи оцінки майна, виготовлення технічної документації на майно, реалізації майна боржника. 

Також я вважаю, що продати саме 1/3 частини - неможливо. По-перше продати без згоди співвласників? По-друге, продати частку без виділу? Це нонсенс. Окрім цього, згідно із частиною 1, статті 59 Кримінального кодексу України покарання у виді конфіскації майна полягає в примусовому безоплатному вилученні у власність держави всього або частини майна, яке є власністю засудженого. Тобто мені здається мова повинна йти не про продаж, а про переоформлення у власність держави.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Шишкин Алексей
юридическая компания
Харьков
ответил 21.03.2014 18:02

Какая квартира, сколько площадь, сколько комнат? Надо понимать, что согласно свидетельству Вам принадлежит 1/3 квартиры без определения конкретной части, правильно.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?