Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Хто відповідач?

19.03.2014 11:54

Мою квартиру весб час затоплюють сусіди зверху (квартиранти). Власника я знаю, він там не живе

Коли я з квартирантами спілкувалися вони говорили, що сантехніка стара й треба розбиратися з власником - це його провина.

Я звонила власнику, питала хто проживає в тій квартирі, просила вирішити це питання про залиття - поміняти сантехніку, зупинити ці залиття. Він все заперечує й говорить, що там ніхто не живе й не орендує житло... Залити квартиру ніхто не міг й добровільно відшкодовувати він нічого не збирається.

Звернулася до ЖЕКу з запитом - щоб зясувати хто там проживає і на яких підставах.

ЖЕК надіслав мені довідку, що зараз в квартирі ніхто не прописаний,  навіть власник, і квартиру ніхто не орендує, власники виписані з квартири на підставі поквартирної картки форми 17. Що мені робити? Хто відповідач? Кілька актів з комісії ЖЕК і кошториси в мене є.



Комментарии автора вопроса

19.03.2014 12:03      комментарий относится к Савенко Евгений
в актах вказано, що мешканці квартири №24 невідповідально ставляться до користування сантехнікою

19.03.2014 11:56
Про власника я знаю тільки прізвище та імя, адресу його та по-батькові не знаю, як можна зробити його відповідачем?



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 19.03.2014 12:52
ответ исправлен 19.03.2014 12:54

Відповідач - власник квартири, позивайтесь до нього. Вкажіть в позові ті данні які знаете, видумайте по батькові і заявіть клопотання про витребування інформації що  до власника, далі уточніть позов в частині його реквізитів. 


0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 19.03.2014 12:08

Доброго дня! В першу чергу, необхідно зафіксувати факт залиття квартири та його наслідки. Для цього необхідно звернутися в житлово-експлуатаційну організацію (ЖЕО). Відповідно до п. 2.3.6. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 76 від 17.05.2005 року (далі по тексту «Правила»), у разі залиття, аварії квартир складається відповідний акт. Огляд квартири проводиться комісією за участю представників організації, яка відповідно до укладеної угоди обслуговує внутрішньобудинкові системи опалення та водопостачання та затверджується начальником організації, яка обслуговує будинок. Форма і зміст акту передбачено Правилами.Даний акт у подальшому може стати доказом в суді, тому повнота, точність і відповідність чинному законодавству його змісту має вагоме значення.Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Статтею 1192 ЦК України передбачено - розмір збитків, що підлягають відшкодуванню потерпілому, визначається відповідно до реальної вартості втраченого майна на момент розгляду справи або виконання робіт, необхідних для відновлення пошкодженої речі. 
Законом України «Про житлово-комунальні послуги» та Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та Типовим договором про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21 липня 2005 року визначено порядок розмежування відповідальності Виконавця (суб'єкта господарювання, який надає житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору) та Споживача при наданні послуг з водопостачання, яка розподіляється в місці передання конкретних послуг. Підпунктом 1 п.22 Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення передбачено, що таким місцем є точки розподілу, в яких здійснюється передача послуг з постачання холодної та гарячої води від Виконавця Споживачеві у багатоквартирному будинку і які знаходяться після першої водозапірної арматури на відгалуженні від стояка у квартирі споживача.
Виходячи з наведеного, якщо власник квартири, який зобов’язаний контролювати за технічним станом свого майна, не впорався з даним обов’язком, то в такому разі саме власник квартири повинен відповідати за спричинення шкоди внаслідок залиття. Якщо ж залиття сталося внаслідок невиконання чи неналежного виконання відповідною ЖЕО свого обов’язку щодо утримання в належному технічному стані, технічного обслуговування та ремонту внутрішньобудинкових мереж, то відшкодовувати завдані збитки зобов’язана така організація.Відповідно до цивільного законодавства особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування двома способами:
• пред’явлення вимоги до винної особи добровільно відшкодувати завдані збитки;
• подання до суду позову про відшкодування майнової та моральної шкоди.
У випадку, коли винна особа відмовляється добровільно компенсувати збитки, потерпіла особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права.

Отже, відповідачем, якщо це підтвердить Акт, буде власник квартири, вне залежності від того, проживає він в цій квартирі чи ні. Окремим аргументом в позові має бути те, що власність зобовязує (ст. 319 ЦКУ)



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
PREMIUM
Off-line Савенко Евгений
юридическая компания
Киев (также Харьков, Днепропетровск, Львов, Житомир, Винница)
ответил 19.03.2014 12:01

Тут еще нужно разобраться. Если у вас есть акты - изучите их внимательно. Возможно у вас ответчиком как раз и будет ЖЭК, а не собственник.



С уважением, Савенко Евгений (063) 641-91-77, (050) 529-68-00
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?