Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Особистий сервітут

17.03.2014 14:27

Добрий день.

Планую зайнятись підприємницькою д-стю, відкрити (ларьок "пиво на розлив і т.п.) мала архітектурна форма - МАФ.

В раді дали перелік документів (заява, графічні матеріали) на отримання погодження на оформлення особистого сервітуту під тимчасовими об єктами для здійснення підприємницької діяльності.

Чим особистий сервітут відрізняється від оренди ?
Які можуть виникнути проблеми?

Раніше такий особистий сервітут оформлювався (декілька років назад) на ці ж ділянки, а зараз кажуть що все потрібно робити знову. 
Не дуже хочеться раз у кожні декілька років проходити дану процедуру. 

Дякую!





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 17.03.2014 14:54

Доброго дня! Якщо я Вас вірно зрозумів, то у вас вже був укладен договір особистого строкового сервітуту? 

Строк розміщення малої архітектурної форми не може перевищувати строк дії договору оренди земельної ділянки або договору особистого строкового сервітуту. Для стаціонарної малої архітектурної форми зазначений строк становить більш як три роки.

Отже, якщо строк вашого попереднього Договору закінчився чи пройшло три роки з часу встановлення вашого МАФу, тоді встановлення заново передує повністю проходження цієї процедури наново.

У разі відсутності у суб'єкта господарювання право послідуючих документів на земельну ділянку (право постійного користування земельною ділянкою або договору оренди (за наявності), права власності) розміщення малої архітектурної форми для провадження підприємницької діяльності можливе лише шляхом укладення договору особистого строкового сервітуту.

Право сервітуту регулюється Цивільним кодексом України та Земельним кодексом України.

Відповідно до статті 98 Земельного кодексу України, право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).

Земельні сервітути можуть бути постійними і строковими.

Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею.

Земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений.

Частиною другою статті 401 Цивільного кодексу України встановлено, що сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут).

Згідно з частиною першою статті 402 Цивільного кодексу України, сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду.

Зміст сервітуту визначено статтею 403 Цивільного кодексу України.

Частинами першою - третьою статті 639 Цивільного кодексу України встановлено, що договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Якщо сторони домовились укласти у письмовій формі договір, щодо якого законом не встановлена письмова форма, такий договір є укладеним з моменту його підписання сторонами.

Враховуючи зазначене, особистий сервітут може бути оформлено у вигляді договору за домовленістю сторін, з зазначенням змісту сервітут, визначеного статтею 403 Цивільного кодексу України.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?