Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Ліцензія на програми для сільських рад

12.06.2013 15:48
Скажіть, чи має право сільська рада мати програму windows,у якої немає ліцензії?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Кваченко Антон
адвокат
Феодосия
ответил 12.06.2013 18:15
ответ исправлен 12.06.2013 19:01

Ні, це є грубим порушенням авторських прав а також ст. 176 Кримінального кодексу України і 51-2 КпАП України. У даному випадку, окрім передбаченої кримінальної відповідальності, правовласник так само може звернутися до суду за захистом порушеного права. Так, згідно зі ст. 52 Закону України "Про авторське право і суміжні права" при порушеннях будь-якою особою авторського права і (або) суміжних прав, передбачених статтею 50 цього Закону, недотриманні передбачених договором умов використання творів і (або) об'ектовсмежних прав, використанні творів і об'єктів суміжних прав собходом технічних засобів захисту чи з підробленням інформації і (Або) документів про управління правами чи створенні загрози неправомірного використання об'єктів авторського права і (або) суміжних прав та інших порушеннях особистих немайнових прав і майнових прав суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав суб'єкти авторського права і (або) суміжних прав мають право:

     
а) вимагати визнання та поновлення своїх прав, у тому числі забороняти дії, що порушують авторське право і (або) суміжні права або створюють загрозу їх порушення; (Підпункт "а" абзацу другого частини першої статті 52 із змінами, внесеними згідно із Законом N 850-IV (850-15) від 22.05.2003)

     
б) звертатися до суду з позовом про поновлення порушених прав і (або) припинення дій, що порушують авторське право і (або) суміжні права чи створюють загрозу їх порушення;

     
в) подавати позови про відшкодування моральної (немайнової) шкоди;

     
г) подавати позови про відшкодування збитків (матеріально шкоди), включаючи упущену вигоду, або стягнення доходу, отриманого порушником внаслідок порушення ним авторського права і (або) суміжних прав, або виплату компенсацій;

     
д) вимагати припинення підготовчих дій до порушення авторського права і (або) суміжних прав, у тому числі призупинення митних процедур, якщо є підозра, що можуть бути пропущені на митну територію України чи з її митної території контрафактні примірники творів, фонограм, відеограм, засоби обходу технічних засобів захисту, в порядку, передбаченому Митним кодексом України;

     
е) брати участь в інспектуванні виробничих приміщень, складів, технологічних процесів і господарських операцій,
пов'язаних з виготовленням примірників творів, фонограм і відеограм, щодо яких є підстави для підозри про порушення чи загрозу порушення авторського права і (або) суміжних прав, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

     
е) вимагати, в тому числі в судовому порядку, публікації в засобах масової інформації даних про допущені порушення
авторського права і (або) суміжних прав та судові рішення щодо цих порушень;

     
ж) вимагати від осіб, які порушують авторське право і (або) суміжні права позивача, надання інформації про третіх осіб,
задіяних у виробництві та розповсюдженні контрафактних примірників творів та об'єктів суміжних прав, а також засобів обходу технічних засобів захисту, та про канали їх розповсюдження;

     
з) вимагати прийняття інших передбачених законодавством заходів, пов'язаних із захистом авторського права і суміжних прав.

     
2. Суд має право постановити рішення чи ухвалу про:

     
а) відшкодування моральної (немайнової) шкоди, заподіяної порушенням авторського права і (або) суміжних прав, з визначенням розміру відшкодування;

     
б) відшкодування збитків, завданих порушенням авторського права і (або) суміжних прав;

     
в) стягнення із порушника авторського права і (або) суміжних прав доходу, отриманого внаслідок порушення;

     
г) виплату компенсації, що визначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість відшкодування збитків або стягнення доходу;

     
д) заборону опублікування творів, їх виконань чи постановок, випуску примірників фонограм, відеограм, їх сповіщення, припинення їх розповсюдження, вилучення (конфіскацію) контрафактних примірників творів, фонограм, відеограм чи програм мовлення та обладнання та матеріалів, призначених для їх виготовлення і відтворення, публікацію у пресі інформації про допущене порушення і т.п., якщо в ході судового розгляду буде доведено факт порушення авторського права і (або) суміжних прав або факт наявності дій, створюють загрозу порушення цих прав;

     
е) вимагати від осіб, які порушують авторське право і (або) суміжні права позивача, інформацію про третіх осіб, задіяних у виробництві та розповсюдженні контрафактних примірників творів та об'єктів суміжних прав, засобів обходу технічних засобів та про канали розповсюдження.


0
фото
Off-line Клищ Артем
юрист
Харьков
ответил 12.06.2013 17:43

На мій погляд, якщо Ваш працівник буде працювати на власному комп'ютері, використовуючи піратську версію програми, то проблем не буде.

Але пропишіть в правилах трудового розпорядку чи в трудовому договорі, що працівники мають право користуватись власною технікою. Також можна та й бажано укласти суто формальний договір безоплатного користування комп'ютером, де орендодавець працівник, а орендар сільрада.   


0
фото
Off-line Ковтун Наталия
юрист
Киев
ответил 12.06.2013 17:24

Совершенно не важно на компъютере какого предприятия, какой формы собственности или физического лица будет установлена программа, но она ДОЛЖНА лицензионная!!!! Иначе - административна или криминальная отвественность.


0
фото
Off-line Киливницкий Андрей
юрист
Винница
ответил 12.06.2013 16:09
ответ исправлен 12.06.2013 19:02

Де-юре сільська рада не має права використовувати неліцензійне програмне забезпечення, адже відповідно до норм чинного законодавства ліцензуванню підлягає те програмне забезпечення, в якому потрібне підписання угоди з правовласником і по якому, як правило, правовласник дає право користування своїм продуктом іншій особі, а також бере на себе зобов'язання захисту користувача від технологічних і юридичних ризиків. Тобто окрім придбання прав користування інтелектуальною власністю правовласника, покупець платить гроші ще й за гарантії.

Програмне забезпечення, що підлягає ліцензуванню: Microsoft, IBM, Oracle, Symantec, Kaspersky Lab, Corel та інших відомих виробників.

Не підлягає обов'язковому ліцензуванню ПЗ, яке розповсюджується вільно, а саме: деякі версії Linux, UNIX Free BSD, Open Office та ін.

За використання неліцензійного програмного забезпечення, а так само зберігання неліцензійних аудіо-,відео та інших файлів передбачено 2 види відповідальності:

1.Адміністративна (кодекс про адміністративні правопорушення)

Стаття 512. Порушення прав на об’єкт права ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ власності

2. Кримінальна (кримінальний кодекс)

Стаття 176. Порушення авторських прав і суміжніх прав

Так що,  для уникнення проблем при можливій перевірці  будьте пильними.


0
фото
Off-line Баздрина Оксана
Луганск
ответил 12.06.2013 15:51

Нет, все программы должны быть лицензионные



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?