Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

По каким причинам имеют право задержать и на сколько Заработную плату?

13.03.2014 16:09
У нас на предприятии стали задерживать заработную оплату, директор обосновывает это тем что трудные времена нет сбыта сырья, но люди видят обратное, сбыт полным ходом особенно февраль месяц, рекордная отгрузка - по словам людей которые непосредственно отгружают сырьё! в какие службы я могу обратиться чтобы это прекратилось?И на что я могу рассчитывать ?И по каким причинам имеют право задерживать зарплату?По закону на сколько я знаю зарплату должны выплачивать до 10 числа,нам же её начали делить и выдавать 17 и 28 !


Комментарии автора вопроса

13.03.2014 16:10
За ранее спасибо!)



Ответы юристов

0
фото
Off-line Ткаченко Татьяна
юрист
Запорожье
ответил 13.03.2014 17:50

ни по каким причинам и не на сколько


0
фото
Off-line Опальчук Геннадий
юрист
Киев
ответил 13.03.2014 17:08

Якщо ви ненароком забули в якій країни Ви живете, то дійте, хоча не так дійте в обовязковому випадку (але ж ви не будете...):

Адміністративна відповідальність

Відповідно до ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-X (далі – КУпАП) порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі, передбаченому законодавством.

Згідно зі ст. 230 КУпАП від імені спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду за додержанням законодавства про працю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право головні державні інспектори праці територіальних органів, їх заступники та державні інспектори праці.

Кримінальна відповідальність

Відповідно до ст. 175 Кримінального Кодексу України від 05.04.2001 р. № 2341-III безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам більше, ніж за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності, карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – НМДГ) або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, карається штрафом від 500 до 100 НМДГ або обмеженням волі на строк до п’яти чи до трьох років.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що оплата праці співробітників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Усі інші платежі мають бути проведені після виконання цього зобов'язання. За вирішенням питань, що стосується стягнення з підприємства належної працівникам заробітної плати, також слід звертатись до суду, що встановлено ч. 2 ст. 233 КЗпП. Строк для звернення не обмежений.

До речі, 04.04.2013 року Верховною Радою України прийнято в першому читанні законопроект № 2547 від 15.03.2013 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення пені у разі невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати або її затримки», відповідно до якого розмір пені, що виплачується  громадянам у зв’язку з невиплатою або затримкою зарплати, становить 0,5% від не отриманої суми заборгованості за кожний день затримки.


0
фото
Off-line Надеждов Федір
Донецк
ответил 13.03.2014 16:24

Причин, що виправдовують невиплату заробітної плати законодавством не встановлено.

Заробітна плата повинна виплачувачутися 2 рази на місяць в дати встановлені колективним договором або зборами працівників.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?