Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Использование фотографий из соцсети

07.03.2014 03:45
издательство "комсомольская правда" использовало мою фотографию из "вконтакте" для создания статьи без моего согласия. имели ли они на это право и могу ли я им что-то предъявить по этому поводу?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Украинский Андрей
юрист
Киев
ответил 07.03.2014 10:14

Доброго дня!

Цивільний кодекс України містить норми, якими охороняються інтереси фізичної особи, яка зображена на фотографіях. Відповідно до статті 308 ЦК України, фотографія на якій зображено фізичну особу, може бути публічно показана,  відтворена, розповсюджена лиш за згодою цієї особи. Також, в частині 3 цієї статті зазначено, що фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.

Варто зазначити, що відповідно до статті 8 Закону України "Про авторське право і суміжні права" фотографічні твори охороняються як об’єкти авторського права.  

Таким чином, вказана вище норма ЦК України забороняє вчинення без отримання згоди особи таких трьох дій: публічно показувати, відтворювати та поширювати.

Така заборона кореспондує із закріпленими у Цивільному кодексі України правами особи на індивідуальність (ст. 300 ЦК України), на повагу до її гідності та честі (п. 1 ст. 297 ЦК України), на недоторканність своєї ділової репутації (п. 1 ст. 299 ЦК України), на особисте життя (п. 1 ст. 301 ЦК України), на збереження у таємниці обставин свого особистого життя (п. 3 ст. 301 ЦК України).

Отже, вразі порушення ваших прав, ви можете звернутися до редакції та вимагати припинення використання фотографії, а також запропонувати відшкодувати певну грошову компенсацію для відновлення вашого морального становища, яке постраждало в наслідок незаконного використання фото. Далі, при відмові редакції, можна продовжити боротьбу за захист честі та гідності в суді.


0
фото
Off-line Жифарский Евгений
юридическая компания
Луганск
ответил 07.03.2014 07:34

Можно попробовать взыскать моральный вред.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?