Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Надання персоналу

04.03.2014 18:17

Добрий день. Поясніть будь ласка, як скласти правильно договір про надання послуг з надання персоналу з однієї компанії в іншу, як оподатковується подібний договір?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 04.03.2014 23:51

Как просто на первый взгляд ни звучал вопрос - "Как правильно составить договор?"? на самом деле он очень сложен! Ведь универсального ничего не бывает и для составления правильного договора необходимо провести немалую работу, зачастую очень сложную! А порядок налогообложения уже будет зависеть от оформленного на бумаге результата!!!


0
фото
FIND
On-line Рыбинцев Сергей
адвокат
Днепропетровск (также Киев)
ответил 04.03.2014 22:19

Добрий день!
Нормативне визначення цього поняття надається в Податковому кодексі (що й не дивно). 
14.1.183. послуга з надання персоналу - господарська або цивільно-правова угода, відповідно до якої особа, що надає послугу (резидент або нерезидент), направляє у розпорядження іншої особи (резидента або нерезидента) одну або декількох фізичних осіб для виконання визначених цією угодою функцій. Угода про надання персоналу може передбачати укладання зазначеними фізичними особами трудової угоди або трудового контракту із особою, у розпорядження якої вони направлені. Інші умови надання персоналу (у тому числі винагорода особи, що надає послугу) визначаються угодою сторін.
Тобто, з зазначеного визначення цілком зрозумілим два напрямки побудови такого договору або два напрямки його правового регулювання:
1. Виключно угода господарська або цивільно-правова між суб'єктами за правилами глав 47, 52, 53, 61, 77 (та інших відповідно до характеру виконуваних функцій) Цивільного кодексу та Глав 20, розділу 6 Господарського кодексу. В цьому випадку надавач персоналу сплачує податку від діяльності з надання послуги та виступає податковим агентом щодо працівників, які виконують фактично роботу.
2. Працівники виконують роботи відповідно укладаючи угоди у відповідності до статті 24 КЗПП, при цьому працедавець за договором - це підприємтсво, що отримує послугу, виступає податковим агентом. Підприємство що надає персонал фактично сплачує податки з винагороди про надання послуг (підряду).
Оскільки основна ідея аутстафінга це саме мінімізувати ризик роботи з персоналом,  другий варіант є не доцільним.



Ваш юрист у Дніпропетровську,Києві, Одесі // (050) 3202873 ribintsevss@gmail.com
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Щербак Руслан
юридическая компания
Киев
ответил 04.03.2014 18:30

Оподаткування є значно вигіднішим ніж оподаткування доходів фізичних осіб працівників. При цьому зарплата є "білою" 


0
фото
Off-line Щербак Руслан
юридическая компания
Киев
ответил 04.03.2014 18:27
ответ исправлен 04.03.2014 18:28

Це питання на даний момент регулюється відносно нещодавно прийнятим ЗУ "Про зайнятість населення" та іншими нормативними актами. Є певні обмеження щодо суб'єктного складу, а також інші умови-обмеження щодо залучення персоналу на підставі так званого "аутстафінгу".

Але є цікаві, в тому числі з точки зору оподаткування схеми, в деяких залучаються компанії-нерезиденти. 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?