Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Державний акт на землю

07.06.2013 13:04

Чи можливий продаж землі, яка була надана для ведення особистого селянського господарства? Державний акт на право приватної власності на землю від 2003 року.

Якщо землю не можна продавати, то чи можна її дарувати, здавати в оренду? Я виїхав на постійне місце проживання в місто і обробляти її не маю можливості.





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Вытягловская Наталья
юрист
Днепродзержинск
ответил 07.06.2013 22:24
ответ исправлен 07.06.2013 22:25

1. ПАЙ СЕЙЧАС ПРОДАТЬ НЕЛЬЗЯ ТАК КАК ДЕЙСТВУЕТ МОРАТОРИЙ НА ПРОДАЖУ ЗЕМЛИ. 

2.  В ОРЕНДУ МОЖЕТЕ СДАВАТЬ, ДАРИТЬ НЕЛЬЗЯ (ПОТОМУ, ЧТО ЭТО ФАКТИЧЕСКИ ТА ЖЕ КУПЛЯ-ПРОДАЖА).


0
фото
Off-line Ляхов Игорь
юрист
Киев (также Одесса, Львов)
ответил 07.06.2013 17:57

Хочу звернути увагу, що з 2013 року на земельні ділянки видаюсь свідоцтва в державній реєстраційній службі.


0
фото
Off-line Гораль Тарас
адвокат
Львов
ответил 07.06.2013 14:36
этот ответ относится к Хмільовська Світлана

Для того, щоб присвоїти кадастровий номер не потрібно виготовляти новий державний акт.
Тим більше, що їх вже не виготовляють.;)


0
фото
Off-line Гораль Тарас
адвокат
Львов
ответил 07.06.2013 14:21
ответ исправлен 07.06.2013 14:34

Все залежить від того, яким чином Ви отримували земельну ділянку (ч. 3 ст.116 ЗКУ: 

п. б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

п.в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених ЗКУ.

Відповідно до п.п. б) п. 15 Перехідних положень ЗКУ  до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року ви не можете продати або іншим способом відчужити земельні ділянки виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, крім обміну або передачі у спадщину.

Отже, якщо Ви отримали земельну ділянку в порядку паювання, то не може її відчужувати, крім способів, вказаних вище.
В іншому випадку ваше право не обмежене - розпоряджайтесь нею на власний розсуд. 

Щодо державного акта. В 2003 році вже видавали акти нового зразка (зеленого кольору) з кадастровим номером. Старі акти (жовто-червоного кольору) не містять даних про присвоєння кадастрового номера.
Якщо акт старий, вам необхідно виготовити відповідну технічну документацію із землеустрою і Вашій ділянці присвоять кадастровий номер. Тільки тоді зможете продавати ділянку.


0
фото
Off-line Ляхов Игорь
юрист
Киев (также Одесса, Львов)
ответил 07.06.2013 13:39

Щодо оренди, то так, можна.

Заборона лише на відчуження земельних ділянок. Дарування є правочин по відчуженню.


0
фото
Off-line Хмільовська Світлана
юрист
Тернополь
ответил 07.06.2013 13:22
ответ исправлен 07.06.2013 13:24

Доброго дня! Ваш державний акт є дійсним, але слід враховувати те що в державному акті сторого зразка немає кадастрового номера. Власне без присвоєння земельній ділянці кадастрового номера ви не зможите вчинити жодного правочину, який би стосувався даної земельної ділянки. Тому вам у будь-якому випадку слід виготовляти новий державний акт.


0
фото
Off-line Ляхов Игорь
юрист
Киев (также Одесса, Львов)
ответил 07.06.2013 13:12

Ні.

Пункт 15 Перехідних положень Земельного кодексу зобороняє до 01.01.2016р.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?