Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Земельный спор

27.05.2013 22:20

Потiряли земельний акт. Зiбрали всi бумаги, проплатили, а як получати свiдоцтво, то нам сказали в оганах державной реестрации треба йти на суд. Сил бiльше немае, пiдкажить як забрати свiдоцтво?





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Галетий Эльвира
ответил 28.05.2013 14:03

За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування документа, лише суб’єкт, що видавав такий документ, може видати його дублікат. При цьому, втрата чинності нормативно-правовим актом, на підставі якого відповідний суб’єкт видавав документ, не є підставою для відмови у видачі дубліката документа.

З вказаних питань Державною реєстраційною службою підготовлено відповідні роз’яснення (лист від 15.01.2013 № 12-06-15-13).

Однак, органи земельних ресурсів відмовляються від видачі відповідних дублікатів.

Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.Саме тому державні реєстратори органів державної реєстрації прав радять звертатись до суду.


0
фото
Off-line Фоменко Виктор
юрист
Киев
ответил 28.05.2013 12:24

Добрий день! Для початку напишіть заяву про видачу оргіналу (до заяви прикладіть копію документів, що дійсно підтверджують, що земельна ділянка належить саме Вам) на імя начальника земельного відділу де знаходиться земельна ділянка.


0
фото
Off-line Давидюк Оксана Леонидовна
юрист
Киев
ответил 28.05.2013 00:56

Для початку поцікавтеся  з якою метою (за яким рішенням) Вам потрібно звертатися до суду (у тієї особи, яка Вам повідомила про те, що необхідно звернутися в суд,


0
фото
Off-line Киливницкий Андрей
юрист
Винница
ответил 27.05.2013 23:06
ответ исправлен 28.05.2013 09:21

Чем представители Держкомзем Агентсва аргументируют такую не выдачу документа?

При общении с сотрудниками Держкомзем Агентсва Вам нужно руководствоваться положениями Земельного кодекса а также Инструкцией "Про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою", согласно которой:

Землевласникам (землекористувачам), які бажають замінити державний акт, необхідно письмово звернутися до відповідного територіального органу Держкомзему.

У заяві (клопотанні) зазначається:

- у разі втрати (пошкодження) - де, коли і за яких обставин втрачено (пошкоджено) державний акт;

До заяви (клопотання) додаються:

- копія державного акта (стосується усіх випадків, крім втрати такого акта);

- копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання;

- копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;

- копія документа, на підставі якого набуто право на землю (рішення органу місцевого самоврядування, виконавчої влади, суду, договір купівлі-продажу, дарування, міни, інші цивільно-правові угоди). Ніякі інші документи територіальні органи Держкомзему вимагати не в праві.

При втраті державного акта землевласник (землекористувач) розміщує відповідне повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації.

Якщо протягом місяця з дня публікації ніяких повідомлень щодо втраченого державного акта не надійшло, землевласнику (землекористувачу) видається новий державний акт.

Відповідний структурний підрозділ державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" забезпечує заповнення бланків державних актів і передає їх до територіального органу Держкомзему для організації підписання.

Після підписання в установленому порядку, бланки державних актів повертаються до відповідного структурного підрозділу державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" для реєстрації та видачі землевласнику (землекористувачу), про що територіальний орган Держкомзему інформує землевласника (землекористувача).

Землевласник (землекористувач) звертається до відповідного структурного підрозділу державного підприємства "Центр державного земельного кадастру" і після оплати виконаних робіт отримує державний акт.

Держкомзем Агентсво обязано Вам выдать новый Акт на землю (Свидетельство), а вслучае отказа Вы и меете право обратиться в Суд, с требованием обязать Держкомзем Агентсво выдать Вам соответствующий документ на землю. в связи с утерей оригинала Акта.

Для доказательства, как такового отказа постарайтесь взять в Держкомзем Агентсве письменный отказ от проведения выдачи документа.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?