Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Договір юридичні послуги

23.05.2013 18:01

Представником у судовому засіданні (цивільний процес) буде юрист (не адвокат)

Чи обовязков окрім довіреності складати нам договір?

Якщо так, то що в ньому повинно бути прописано щодо оплати, якщо юрист не зареєстрований підприємцем? Наприклад-оплата за домовленістю. Згідно яких норм?



Комментарии автора вопроса

23.05.2013 18:23      комментарий относится к Малачли Надія
"довіреність надається на підставі укладеного між довірителем та повіреним договору доручення у усній формі" На підставі якої норми можливий договір доручення у усній формі?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Фурман Руслан
юрист
Хмельницкий
ответил 24.05.2013 14:07

Доброго дня.

Все залежить від того в якій якості буде представлений Ваш юрист. Є два варіанти:

1. Надання довіреності юристу через нотаріальну контору. Ваш юрист буде представлений в якості представника.

2. Присутність у судовому процесі юриста, який буде представляти Ваші інтереси, в якості фахівця в галузі права. В такому випадку Вам необхідно укласти договір з юристом, отримати від нього розписку/квитанцію про оплату послуг.

Фахівець в галузі права повинен діяти на підставі довіреності, в якій має бути чітко зазначено, що юрист діє саме як захисник особи. В такому випадку Ви маєте право отримати компенсацію від іншої сторони процесу оплати послуг Вашого юриста.

Увага.

Стаття 84 ЦПК. Витрати на правову допомогу

1. Витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката або іншого фахівця в галузі права, несуть сторони, крім випадків надання безоплатної правової допомоги.

2. Граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.

Стаття 56 ЦПК. Особа, яка надає правову допомогу 

1. Правову допомогу може надавати особа, яка є фахівцем у  галузі права і за законом має право на надання правової допомоги. 

2. Особа, зазначена в частині першій цієї статті, має право: знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії долучених до справи документів, бути присутнім у судовому засіданні. Особа, яка має право на надання правової допомоги, допускається ухвалою суду за заявою особи, яка бере участь у справі. 

п.с. Якщо юрист офіційно не зареєстрований, в такому випадку вступаючи у договірні відносини Ви самі будете відповідати за ризики. Якщо зареєстровані юристи та адвокати несуть відповідальність, то укладаючи усний договір важко буде довести невиконання юристом своїх обов'язків.

 


0
фото
Off-line Гилис Виталий
юрист
Ровно
ответил 24.05.2013 09:29
ответ исправлен 09.12.2013 23:14
Этот ответ юрист предпочёл удалить :)
0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 24.05.2013 07:02
ответ исправлен 24.05.2013 09:33

Чи обовязков окрім довіреності складати нам договір? - дивлячись який саме договір Ви маєте на увазі. Якщо договір доручення, то не обов’язково, якщо договір про надання юридичних послуг, то дуже бадано, адже в даному договорі Ви можете домовитись щодо всіх обставин - сума оплати послуг, обсяг послуг, наслідки "перемоги" або "поразки" в суді, наслідки не прибуття представника в судові засідання тощо...

Згідно яких норм? - договір доручення - глава 68 Цивільного кодексу України; договір про надання послуг - глава 65 Цивільного кодексу України


0
фото
Off-line Шандула Александр
адвокат
Харьков
ответил 23.05.2013 21:45

Договір складати не обов'язково, якщо Ви абсолютно довіряєте цій особі. Але якщо виникнуть якісь проблеми, то Ви так само зможете спитати її. Якщо Ви складаєте договір, то будете посилатися на норми, що регулюють надання послуг. Конкретний розмір "оплати за домовленістю" в законодавчому порядку не передбачений. Тут, має бути так, як Ви домовитеся.

Але майте на увазі, що такого юриста, що не платить податки, можуть виникнути проблеми, які бумерангом впадуть на Вашу голову.

Так, що рішення за Вами! Хай Вам щастить!


0
фото
Off-line Малачли Надія
адвокат
Киев
ответил 23.05.2013 20:45
этот ответ относится к Вареник Андрей

Дякую, пане Андрію. Ви надали дуже обгрунтований коментар до думки пана Володимира. Сподіваюсь, що він зрозумів, про що шла розмова. 


0
фото
Off-line Вареник Андрей
адвокат
Киев
ответил 23.05.2013 20:03
ответ исправлен 24.05.2013 09:34

Ви невірно зрозуміли те, що Вам зазначила Надія ("довіреність надається на підставі укладеного між довірителем та повіреним договору доручення у усній формі").

Вона мала на увазі, що Ви можете оформити виключно письмову довіреність на представника, відповідно до якої уповноважуєте його на представництво Ваших інтересів по питанню, яке необов'язково оформляти письмовим договором, а можна погодити лише в усній формі.

ПРИКЛАД: Ви даєте довіреність представнику на представництво Ваших інтересів в суді щодо поділу майна. В цьому випадку довіреність, у якій будуть викладені повноваження представника буде письмовою, а угода з представником щодо надання Вам послуг з представництва у суді щодо поділу майна та всі супровідні питання (наприклад, строки,  оплата тощо)буде усною.


0
фото
Off-line Миханів Володимир
юрист
Киев
ответил 23.05.2013 18:47

Не погоджуюсь. Відповідно до ст. 42 ЦПК України, (Документи, що посвідчують повноваження представників)

 1. Повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами:
1) довіреністю фізичної особи;
2) довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника;

2. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.

Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, статутом або положенням, з прикладенням печатки юридичної особи.

Ні про яке представництво за дорученням в усній формі у судовому процесі не може бути й мови.


0
фото
Off-line Малачли Надія
адвокат
Киев
ответил 23.05.2013 18:43
этот ответ относится к Давидюк Оксана Леонидовна

Нема за що


0
фото
Off-line Давидюк Оксана Леонидовна
юрист
Киев
ответил 23.05.2013 18:41
ответ исправлен 23.05.2013 18:44
этот ответ относится к Малачли Надія

Сама повна відповідь


0
фото
Off-line Малачли Надія
адвокат
Киев
ответил 23.05.2013 18:41

Також зверніть увагу на ст. 1003 ЦК - у договорі доручення або у виданій на підставі договору
довіреності мають бути чітко визначені юридичні дії, які належить  вчинити повіреному. 


0
фото
Off-line Малачли Надія
адвокат
Киев
ответил 23.05.2013 18:36
ответ исправлен 23.05.2013 18:37

На підставі ст. 205 Цивільного кодексу -  Правочин може вчинятися усно або в письмовій формі.
Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін 
засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.

Спеціальні норми ЦК, які регулюють правовідносини, які виникають на підставі договору доручення, не містять норм щодо обов’язкової письмової форми цього правочину. А отже, у такому випадку застосовуються загальні норми ЦК.           


0
фото
Off-line Малачли Надія
адвокат
Киев
ответил 23.05.2013 18:19
ответ исправлен 23.05.2013 18:30

Ні, у вашому випадку не потрібно складати окремий договір, достатньо буде довіреності, в якій, як показує нотаріальна практика, прописується  положення, що довіреність надається на підставі договору доручення укладеного між довірителем та повіреним  в усній формі.   Якщо ви представляєте інтереси фізичної особи, то тоді довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.


0
фото
Off-line Киливницкий Андрей
юрист
Винница
ответил 23.05.2013 18:16

Согласен с коллегой, нотариально заверенной доверенности, будет достаточно. Вы  так же можете сделать такую доверенность по месту своей работы на предприятии или по месту жительства (в том случае если это район) в сельсовете. 

Как таковых норм, которые регулировали бы четко оплату, в  вашем случае, не существует (мне пока не встречались). Правильно будет согласовать разумный гонорар. который будет соответствовать сложности дела и предстоящей работе.

С уважением Андрей Киливницкий.


0
фото
Off-line Мороз Виктор
адвокатское объединение
Киев (также вся Украина)
ответил 23.05.2013 18:06

Доверенности достаточно.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?