Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Законны ли действия соседей?

21.05.2013 16:05
Здравствуйте! У меня участок в садовом товариществе, на котором стоит дом, где мы живем семьей. Соседи рядом недавно купили участок и строят дом, почти впритык к нашему забору. И делают три окна, выходящие ко мне во двор, одно на первом этаже, два на втором, позволяющие полностью осматривать мою территорию, а у нас участок в два раза меньше ихнего. Скажите, пожалуйста, могу ли я запретить или заставить заложить их эти окна? И где можно почитать про нормы строительства и расположение окон и есть ли какой-то закон, регулирующий это?



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 22.05.2013 16:13

Якщо Ви вважаєте, що Ваші права порушено, зверніться до ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ http://dabi.uss.gov.ua/

і нехай інспектори перевірять.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 22.05.2013 16:10

http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1041.15498.5&nobreak=1

http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1034.227.3&nobreak=1

http://document.ua/pro-dopustimye-rasstojanija-mezhdu-sosednimi-zdanijami-ino12.html

 Згідно зі ст. 5 Закону України "Про основи містобудування" при здійсненні містобудівної діяльності повинні враховуватися законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва.

Згідно з п. 3.13 державних будівельних норм ДБН 360-92** "Планування і забудова міських і сільських поселень" відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до встановлених норм та протипожежних вимог.

Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, заввишки 4 поверхи і більше - 20 м, між довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків - не менше 15 м.

У випадку розміщення 9-16-поверхових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, слід керуватися приміткою 1 до зазначеного пункту, відповідно до якої відстань між садибним будинком і довгими сторонами багатоповерхового будинку приймається не меншою за висоту будинку, що зводиться.

Згідно з приміткою 2 пункту 3.13 ДБН 360-92** "Планування і забудова міських і сільських поселень" при різних вимогах (протипожежних, санітарно-гігієнічних та ін.) до мінімально допустимих відстаней між будинками і спорудами при проектуванні треба приймати величини, які є найбільшими з них.


0
фото
Off-line Михальчук Богдан
юрист
ответил 22.05.2013 16:04

Скажите, пожалуйста, могу ли я запретить или заставить заложить их эти окна? - попробовать, по людски, - можете, но по закону они Вас могут "проигнорировать".

И где можно почитать про нормы строительства и расположение окон и есть ли какой-то закон, регулирующий это? - • 2.9. Відстань від стін будинків з вікнами, що виходять із житлових кімнат, кухонь, веранд та головних входів у будинок (квартиру) до інших житлових будинків та господарських будівель (без утримання худоби та птахів) має бути не менше 7 м за містобудівельними вимогами. http://document.ua/zhitlovi-budinki-dlja-individualnih-zabudovnikiv-ukrayini-nor390.html

Радий допомогти.


0
фото
Off-line Астафьев Ярослав
юрист
Сумы
ответил 21.05.2013 16:13
ответ исправлен 21.05.2013 16:24

Нет, Вы не можете запретить им заделать окна в их же доме, однако вы можете сделать забор, достаточно высокий что бы оградить свой участок от обзора. Например если их окна на высоте 2м, тогда сделайте забор высотой 3м. В тех местах, где за забором идет огород, уменьшите высоту забора, что бы не нарушать инсоляцию.


0
фото
Off-line Цебак Іван
юрист
Львов
ответил 21.05.2013 16:07
ответ исправлен 21.05.2013 16:10

по дбн до огорожі 3 метри



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?