Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Земельне право

08.02.2014 22:53

Добрий вечір.Маючи на руках земельний акт(для ведення садівництва та огородництва)я побудував на ділянці житловий будинок 180 кв..Чи повинен я сплатити штраф за самобуд?.І який розмір цього штрафу?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Компаньон Юридическая фирма
юридическая компания
Харьков
ответил 10.02.2014 13:03

Доброго дня!

Ви вказали, що маєте "земельний акт(для ведення садівництва та огородництва)". Відповідно до класифікації видів цільового призначення (Наказ Держкомзему №548 від23.07.2010. Затверджено МінЮстом 01.11.2010) землі для садівництва(01.05, 01.06) та землі для городництва (01.07) належать до земель сільскогосподарського призначення. Згідно ст. 22 Земельного Кодексу України (далі ЗК) та вказаної вище касифікації "землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей." 

Тобто, як зрозуміло з вище наведено, цільове призначення вказаних земель не передбачає побудову житлових будинків. Тобто мало місце порушення цільового призначення. Безспірно будинок є самовільним будівництвом.

У цій ситуації, найдоречніше, негайно розпочати процедуру зміні цільового призначення. Вам варто звернутися до міської, сільської або селищної ради якщо зд розташована в межах населеного пункту, якщо ж зд знаходиться за межами населеного пункту, то до районної державної адміністрації (ст. 20 ЗК). Далі буде здійснюватися розробка проекту замлеустрою. Важливе значення має те чи ваш житловий будинок є обєктом завершеного будувництва чи ні. Тобто введений він в експлуатацію чи ні. Якщо ні, то до завершення зміни цільового призначення цього не потрібно робити. Таким чином, фінансові санкції можуть бути меншими. 

Щодо розміру штрафу, то це буде залежати від ряду факторів (інформація викладена в запитанні не дає можливості зробити будь-яких припущень). Раджу ознайомитися зі ст. 96 та 96-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Співставивши власні прушення з санкціями передбаченими в даних статтях ви зможете, приблизно, визначити суму очікуваного штрафу. Але, звичайно, остаточна сума буде залежати лише від рішення органу державної влади. 

З повагою и найкращими побажаннями Гудименко Юлія. Юридично-бухгалстерська фірма "Компаньон" - http://kompanion.biz


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 09.02.2014 15:57
Якщо в держ.акті на право власності на земельну ділянку є слово "садівництво", тоді Вам можна було побудувати будинок для сезонного проживання. Прийняттям в експлуатацію займається Державна інспекція архітектурно-будівельного контролю. Зверніться до місцевого відділення, там дізнаєтесь і про розмір штрафу (в залежності від року побудови) і перелік необхідних документів. Після введення в експлуатацію необхідно буде зареєструвати право власності на будинок в держ.реєстраційній службі.
0
фото
Off-line Фоменко Владимир
юрист
Одесса
ответил 09.02.2014 12:41

Вирішувати питання вам потрібно через суд.Або через місцеву раду.


0
фото
Off-line Костюк Любовь Тарасовна
юридическая компания
Киев
ответил 08.02.2014 23:44
Вирішуйте питання про визнання права власності на самочинно збудований будинок.
0
фото
Off-line Максимик Михайло Петрович
юридическая компания
Запорожье (также Дніпропетровськ, Мелітополь, Миколаїв, Київ)
ответил 08.02.2014 22:59
...за позовом місцевої ради суд може прийняти рішення про знесення будинку за Ваш же рахунок! Шукайте моживість "вирішити" питання у місцевій раді!

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?