Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Відшкодування збитків

04.02.2014 10:42
Доброго дня!

Є ТзОВ, в ньому2 учасника. Один володіє 52%, другий 48%. Той що володіє 48% є директором ТзОВ. Власник 52% захворій і не приймав участі в управлінні ТзОВ напротязі 4 років. Директор ТзОВ зареєстрував себе як ФОП і здійснював діяльність по продажу певного товару на території ТзоВ без укладення з ніяких договорів. Тобто ТзОВ протягом 4 років не здійснювало ніякої діяльності та не заробляло грошей, що суперечить меті створення ТзОВ - одержання прибутку. Як відсудити упущену вигоду ТзОВ учаснику з 52%? Допоможіть знайти судову практику.

Дякую.


Комментарии автора вопроса

04.02.2014 12:54
Зборів не проводили, директор запевняв, що товариство працює так як і перед тим (займається торгівлею). Дивідентів від діяльності товариства не отримував. Директор звільнив двох продавців та прибиральницю без мого відома



Ответы юристов

0
фото
Off-line Компания Евроконсалтинг
юридическая компания
Винница
ответил 04.02.2014 16:57

Кадрові питання відносяться до компетенції керівника, а не засновників підприємства. Також, якщо установчими документами не встановлено іншого, питання керування поточними справами теж здійснюється на розсуд керівника.

Якщо ж Ви маєте намір все таки подавати до суду для відшкодування упущеної вигоди, потрібно мати на увазі, наступне:
Виходячи зі змісту ст. 611 та ст.623 Цивільного кодексу України та ст.224 та ст.225. Господарського кодексу України, позивач, який вимагає відшкодування збитків, у суді має довести:
1) неправомірність поведінки відповідача;
2) наявність шкоди;
3) причинний зв'язок між протиправною поведінкою відповідача та шкодою;
4) вину відповідача, за винятком випадків, коли в силу прямої вказівки закону обов'язок відшкодування завданої шкоди покладається на відповідальну особу незалежно від вини.

Відповідач, в свою чергу, має право доводити відсутність своєї вини (ст. 614 Цивільного кодексу України, постанова Вищого господарського суду України від 14.02.2007 р. у справі № 10/72-05).
Усі зазначені умови є обов'язковими для прийняття судом рішення про відшкодування завданої шкоди. За відсутності хоча б однієї з них цивільна відповідальність не настає (аналогічна позиція викладена в ухвалі Верховного суду України від 21.12.2005 р.).

У Вашому випадку, на нашу думку, потрібно буде ще й доводити, що при умові здійснення ТОВ своєї діяльності протягом цих 4-х років, були б наявні кошти (чистий прибуток) за рахунок якого здійснюється виплата дивідендів.
Здебільшого суди, відмовляючи в задоволенні позову про відшкодування упущеної вигоди, посилаються на недоведеність факту її завдання чи її розміру.


0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 04.02.2014 13:19

Директор не обязан Вас уведомлять об увольнениях сотрудников. Суть ответа в связи с Вашими уточнениями, остаеться та же - нет правовых оснований взыскать упущенную выгоду.


0
фото
Off-line Погомий Олег
юрист
Винница
ответил 04.02.2014 13:10

найкращий вихід - порозумітись з товаришем у спільній справі та зайнятись діяльністю тов. успіхів.


0
фото
Off-line Погомий Олег
юрист
Винница
ответил 04.02.2014 11:52

наймайте прискіпливого юриста, нехай вивчає усю чотирьохрічну діяльність тов, а може за щось зачіпеться. чим ви займалися чотири роки поспіль? ви отримували дивіденди?


0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 04.02.2014 11:30

Очень трудно ответить однозначно на Ваш вопрос. Дело в том что учасник может осуществлять руководством ТОВ и влиять на директора ТОВ только участвуя в общих собраниях путем голосования за те или иные решения. Учасник ТОВ не имеет право вмешиваться в хоз. деятельность общества и соответственно Директора.

Таким образом, влияние на директора, возможно путем его например увольнения и если было нанесен ущерб ТОВ, взыскания ущерба в судебном порядке. Вы говорите о том что Директор просто не заключал Договора. здесь нет ущерба а ни ТОВ а ни тем более Вам, и Ваше намерение безперспективно.


0
фото
Off-line Лифар Дмитро
адвокат
Киев
ответил 04.02.2014 11:11

Я думаю что можно писать заявления в налоговую - использование пожадей ТОВ ...



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?