Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Як вірно зазначити вартість у договорі

26.04.2013 10:30

Доброго дня!

Десь чув, що згідно законодавства України, договір куплі-продажу має містити лише ціни у гривні.

Якщо у договорі є посилання на долари, чи інщі недержавні валюти, то такий договір не є дійсним.

Чи це правда? Чи може у правильному договорі звучати фраза "вартістю ... грн, що на час заключення договору є еквівалентом ... долларів США". До чого така фраза може призвести і чи є в неї практичний зміст?





Ответы юристов

0
фото
Off-line Плохотнюк Елена
юрист
Луганск
ответил 26.04.2013 11:16

Если договор купли продажи заключен в иностранной валюте, то необходимо указать эквивалент в национальной валюте. Если даже такой эквивалент не указан, то это не значит что договор недействительный, если соблюдена форма сфелки и стороны достигли согласия по всем ее вопросам.

Что касается правильно йфразы, то как правило она звучит "..... долларыв США (евро, другой валюты), что на час укладання  договору э еквывалентом ....грн. Зачастую эту фару пишут, поскольку сделки между физическими лицами на территории украины должны совершаться в национальной валюте. 


0
фото
Off-line Астафьев Ярослав
юрист
Сумы
ответил 26.04.2013 11:15
ответ исправлен 26.04.2013 11:31

ЦКУ:
Стаття 524.
Валюта зобов'язання
1. Зобов'язання має бути виражене у грошовій одиниці України - гривні.
2. Сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті.

Стаття 533. Валюта виконання грошового зобов'язання
1. Грошове зобов'язання має бути виконане у гривнях.
2. Якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший
порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
3. Використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов'язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 26.04.2013 11:07

Розрахункі між резидентамі України повинні бути у нац. валюті, але, немає заборони вказати єквівалент до будь якої валюти.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?