Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Юридична сила шнурових книг

31.01.2014 00:38
В селі є дачна ділянка, приватизована. В акті приватизації вказані одні межі, сусід користується частиною моєї ділянки. Хотіли встановити межу, звернулися до сільської ради, але там встановлюють її так, як нею користується сусід, посилаючись на шнурові книги.

В цьому випадку, що повинне мати вищу юридичну силу - акт приватизації чи земельна шнурова книга? І яка, взагалі, юридична сила останньої?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 31.01.2014 14:24
Шнурова книга в сільраді містить відомості про площу та розмір земельної ділянки. В державному земельному кадастрі (земресурси) зберігаються відомості про ідентифікацію земельної ділянки на місцевості - координати кутів межових знаків, по яким межі відновлюють високоточними приладами сертифіковані спеціалісти. Держпідприємство "Центр ДЗК" має відділення по всій Україні. Є приватні геодезисти та землевпорядні організації. Відомості про межі земельної ділянки вносяться в державний земельний кадастр перед видачею держ.акту на право власності чи право користування. Відновлюються межі згідно ст.106, 107 Земельного Кодексу по "Інструкції про встановлення/відновлення межових знаків земельної ділянки на місцевості". Ці роботи є платними згідно Постанови Кабміну.
0
фото
Off-line Погомий Олег
юрист
Винница
ответил 31.01.2014 14:14

межі визначаються відповідно до акту приватизації вашої земельної ділянки. зверніться до відділу земельних ресурсів та філії державного підприємства земельного кадастру й замовте акт визначення меж ділянки на місцевості. земельна шнурова книга в цьому випадку повинна відповідати усім данним, що вказані в акті приватизації земельної ділянки.


1
фото
Off-line Пинчук Юрий
юрист
Житомир
ответил 31.01.2014 07:39

Якщо у Вас є акт на право власності на земельну ділянку, Ви можете замовити у землевпорядної організації здійснити виділення меж земельної ділянки в натурі. Замовити таку процедуру Ви можете у будь-якої організації, яка має право цим займатися. Тобто Вам встановлять межі відповідно до записів зроблених в земельному кадастрі, як кажуть "заб'ють колишки". Порядок встановлення меж регулюється ЗУ " Про порядок виділення в натурі (на місцевосці) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)".

Якщо виявиться, що Ваш сусід користується частиною Вашої ділянки можете вреголювати з ним ці відносини самі, якщо не вдасться треба буде звертатися до суду.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?