Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Домовая книга

23.01.2014 11:52

Здраствуйте! Подскажите пожалуйста, какие документы нужны для домовой книги, если есть приватизация земли, паспорт на дом (на имя предыдущего хозяина), выписка на землю (на моё имя), подключён свет. С чего начать? Спасибо за ответ.





Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 24.01.2014 00:45
этот ответ относится к Закалюжна Інна

не перекручивайте мои слова - я не сказала что ее надо покупать - я написала где ее можно купить

вот решение другого суда - где суд принял во внимание наличие домовой книги -

вот цитата из решения суда где суд принял во внимание запись в домовой книге

mr.vn.court.gov.ua/sud0216/analiz/25741/ - З 13 вересня 2005 року у зазначеному будинку були зареєстровані Г. та В., що підтверджується записами домової книги. а суд біл в 2012 г.


0
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 23.01.2014 20:15

там де у Вас її вимагають маєте право сміливо казати, що чинне законодавство нашої держави не вказує на її обов"язковість (дивіться відповідь колеги Кацалапа А.).


1
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 23.01.2014 20:01
этот ответ относится к Костромина Виктория

хоч 10 зразків домової книги надавайте це не змінює моєї позиції щодо того, що вона є пережитком минулого і на даний час, а саме з 2013 року не є обов"язковою! і не вводьте в оману автора запитання щодо того, що йому протрібно її купувати!


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.01.2014 18:39

автор вопроса скажите пожалуйста - для чего вам нужна домовая книга и что вы имеете ввиду под понятием домовая книга?


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 23.01.2014 17:47

Я немножко проанализировал законодательство, и вот что нашел - согласно действующего приказа МВД Украины от 22.11.2012 №1077 «Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів» наличие "домовой книги" уже не предусмотрено.
И еще - судебная практика по данному вопросу:
"Надання будинкової книги передбачалося пунктом 6 Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб за місцем проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. N 35, згідно якого особи, які проживають у приватних будинках і не обслуговуються житлово-комунальними підприємствами, звертаються до відповідних уповноважених органів особисто (з поданням оформленої належним чином будинкової книги), проте вказаний Тимчасовий порядок втратив чинність ще 11 травня 2006 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2006 року N 617.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що вимога Молодіжненської сільської ради Овідіопольского району Одеської області щодо надання позивачами будинкової книги на садовий будинок, як умови їх реєстрації в будинку за адресою АДРЕСА_1 є протиправною, оскільки надання будинкової книги для реєстрації фізичних осіб за місцем проживання не передбачено а ні статтею 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», а ні будь-якими іншими нормативними актами України."
Это постановление Одесского окружного административного суда по делу № 1570/6104/2012.
Т.е., наличие домовой книги не предусмотрено действующим законодальством.


0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.01.2014 16:50
этот ответ относится к Закалюжна Інна

форма домовой книги



0
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.01.2014 15:11
этот ответ относится к Закалюжна Інна

домовая книга есть и сейчас и вы не путайте с техпаспортом на дом  - домовая книга присутствует в частных домах и там указывается прописанные и выписанные !! и продается она в канцтоварах


0
фото
Off-line Шахновский Алексей
Одесса
ответил 23.01.2014 14:58
ответ исправлен 23.01.2014 15:14

Зараз облік ведеться за погосподарськими книгами. Порядок взяття на облік та ведення обліку визначено цією інструкцією http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0009-11/print1382549060810269, в ній ви найдете відповіді на више запитання.


1
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 23.01.2014 13:40
ответ исправлен 24.01.2014 11:58

почитайте це, можливо Ви знайдете у цьому відповіді на своє запитання:



Верховна Рада України прийняла за основу проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності»
Законопроект (реєстр. №8597) спрямований на вдосконалення державної політики у сфері містобудування, посилення та персоніфікацію відповідальності суб´єктів містобудування за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, забезпечення стійкості, надійності та необхідної довговічності будівель і споруд. 

Відповідні зміни передбачається внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу, законів «Про електроенергетику», «Про архітектурну діяльність» та деяких інших, а також викласти у новій редакції Закон «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності». 
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності». МОЖЛИВО ВЖЕ ВНЕСЛИ (давно не ціавилась.....)

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» проектування та будівництво об'єктів здійснюється у такому порядку:
1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;
2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;
3) затвердження проектної документації;
4) виконання підготовчих та будівельних робіт;
5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;
6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Виконання будівельних робіт з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту здійснюється в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.11 № 466 «Деякі питання виконання підготовчих та будівельних робіт», та на підставі документів, що надають замовнику право на виконання будівельних робіт.

Завершені будівництвом об’єкти підлягають введенню в експлуатацію Інспекцією. Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюється відповідно до ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.11 № 461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зареєстрована декларація про готовність об'єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

Експлуатація закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється.
Відповідно до ст. 96 КУпАП накладення штрафу здійснюється за експлуатацію об'єктів будівництва, які завершені будівництвом з 19 січня 2012 року та не прийняті в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об'єкта до експлуатації. 

Відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього

а до 25.02.2013 р. діяв наказ Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 10.12.2001 № 219 "Про затвердження Типових регіональних правил забудови", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.01.2002 за № 4/6292 (із змінами) із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 
№ 66 від 25.02.2013}

Також Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядок видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.


1
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 23.01.2014 12:33

таке поняття як домова книга вже кануло у небуття і було ходовим за більшості випадків у сільській місцевості та міському приватному секторі......на даний час існує поняття видачі технічного паспорту на будинок. У Вашому випадку необхідно належним чином оформити своє право на будинок і ім"я власника у технічному паспорті буде замінено.....


1
фото
Off-line Закалюжна Інна
адвокат
Житомир
ответил 23.01.2014 12:28
этот ответ относится к Костромина Виктория

? ? ? а домова кгнига продається ? ? ?


4
фото
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 23.01.2014 11:57

право собственности на дом и вытяг с реестра - покупаете домовую книгу и потом вносите в нее данные и регистрации проживающих


1
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 23.01.2014 11:55

Здравствуйте.

Домовая книга не предусмотрена действующим законодательством Украины.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?