Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Договір купівлі-продажу корпоративних прав

10.04.2013 10:07

Доброго дня!

Підкажіть, будь ласка, чи буде договір купівлі-продажу корпоративних прав укладений з нерезидентом вважатися ЗЕД-договором?



Комментарии автора вопроса

10.04.2013 13:38
Дуже дякую!

10.04.2013 10:42
Підкажіть, будь ласка, які ви доходите висновку, що цей вид договору не є ЗЕД?



Ответы юристов

0
фото
Off-line Говор Дмитрий
адвокат
Винница
ответил 11.04.2013 21:59
ответ исправлен 12.07.2013 10:49

ГОСПОДАРСЬКИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Стаття 167. Зміст корпоративних прав та корпоративних відносин

2. Володіння корпоративними правами не вважається підприємництвом.



0
фото
Off-line Тамошюнас Андрей
адвокат
Харьков
ответил 10.04.2013 12:25
ответ исправлен 12.07.2013 10:49

В соответствии со ст. 1 Закона Украины «О внешнеэкономической деятельности» от 16.04.91 г. № 959-XII экспорт (экспорт товаров) это продажа товаров украинскими субъектами внешнеэкономической деятельности иностранным субъектам хозяйственной деятельности (в том числе с оплатой в неденежной форме) с вывозом или без вывоза этих товаров через таможенную границу Украины, включая реэкспорт товаров.

Поэтому очень многое зависит от того,относятся ли корпоративные права к товарной категории.

той же статье 1 Закона говорится, что товар - это любая продукция, услуги, работы, права интелектуальной собственности и другие неимущественные права, предназначенные для продажи. Анализ норм действующего законодательства свидетельствует о том, что корпоративные права - это совокупность имущественных и неимущественных прав...

На этом основании налоговые органы и квалифицируют корпоративные права в качестве товара с применением соответствующих последствий...

Я не говорю о правомерности позиции налоговиков, но в суде с ними, возможно, повстречаться прийдется!


0
фото
Off-line Гутгарц Дмитрий
адвокат
Киев
ответил 10.04.2013 12:20
ответ исправлен 12.07.2013 10:54

Візьмемо, скажімо статтю 4 Закону України "Про зовнішньоеконмічну діяльність", в якій наведено види ЗЕД:

До видів зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють в Україні суб'єкти цієї діяльності, належать: - експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили; - надання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України послуг іноземним суб'єктам господарської діяльності, в тому числі: виробничих, транспортно-експедиційних, страхових, консультаційних, маркетингових, експортних, посередницьких, брокерських,
агентських, консигнаційних, управлінських, облікових, аудиторських, юридичних, туристських та інших, що прямо і виключно не заборонені законами України; надання вищезазначених послуг iноземними суб'єктами господарської діяльності суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності України; - наукова, науково-технічна, науково-виробнича, виробнича, навчальна та інша кооперація з іноземними суб'єктами господарської
діяльності; навчання та підготовка спеціалістів на комерційній основі; - міжнародні фінансові операції та операції з цінними паперами у випадках, передбачених законами України; - кредитні та розрахункові операції між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності; створення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності банківських, кредитних та страхових установ за межами України; створення іноземними суб'єктами господарської діяльності зазначених установ на
території України у випадках, передбачених законами України;  - спільна підприємницька діяльність між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності, що включає створення спільних підприємств різних видів і форм, проведення спільних господарських операцій та спільне володіння майном як на території України, так i за її межами; - підприємницька діяльність на території України, пов'язана з наданням ліцензій, патентів, ноу-хау, торговельних марок та інших нематеріальних об'єктів власності з боку іноземних суб'єктів господарської діяльності; аналогічна діяльність суб'єктів
зовнішньоекономічної діяльності за межами України;  - організація та здійснення діяльності в галузі проведення виставок, аукціонів, торгів, конференцій, симпозіумів, семінарів та інших подібних заходів, що здійснюються на комерційній основі, за участю суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності; організація та здійснення оптової, консигнаційної та роздрібної торгівлі на території України за іноземну валюту у передбачених законами України випадках; - товарообмінні (бартерні) операції та інша діяльність,
побудована на формах зустрічної торгівлі між суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності;  - орендні, в тому числі лізингові, операції між суб'єктами
зовнішньоекономічної діяльності та іноземними суб'єктами господарської діяльності; -операції по придбанню, продажу та обміну валюти на валютних аукціонах, валютних біржах та на міжбанківському валютному ринку; - роботи на контрактній основі фізичних осіб України з іноземними суб'єктами господарської діяльності як на території України, так і за її межами; роботи іноземних фізичних осіб на контрактній оплатній основі з суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності як на території України, так і за її межами;  - інші види зовнішньоекономічної діяльності, не заборонені прямо і у виключній формі законами України. Купівля-продаж корпоративних прав не належить до цього переліку, це - по-перше. По-друге, ще у своїй першій відповіді я зазначив, що участь у підприємстві, яким би шляхом вона не здійснювалася (засновництво, купівля-продаж частки в статутному капіталі) не є підприємництвом, не є економічною діяльністю, а відтак не є і ЗЕД


0
фото
Off-line Кисель Дмитрий
юрист
Киев
ответил 10.04.2013 11:36

Звичайно ні! Такого виду економічної діяльності, як передача (реалізація) корпоративних прав не існує.


0
фото
Off-line Абрамов Леонид
юридическая компания
Хмельницкий
ответил 10.04.2013 10:30

100% - ні, такі часто укладаємо. 


0
фото
Off-line Гутгарц Дмитрий
адвокат
Киев
ответил 10.04.2013 10:18

Купівля корпоративних прав не належить до підприємництва. Фактично, це не економічна діяльність, тому й не має розцінюватися як ЗЕД.


0
фото
Off-line Цебак Іван
юрист
Львов
ответил 10.04.2013 10:13

так

зед це договір де одні із сторін - нерезидент

закон про зед



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?