Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Дачний будинок на земельній ділянці для садівництва - чи можливо зареєструвати право власності?

09.04.2013 21:09
У 2011 році я, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, став власником та отримав державний акт на право власності на земельну ділянку 0,055 га, яка розташована за межами населеного пункту Рясне Руської сільської ради. Цільове призначення земельної ділянки - ведення садівництва. На даній земельній ділянці моїм покійним батьком у 2008-2009 роках було побудовано дачний будинок. У 2012 році я подав відповідні документи в обласне комунальне підприємство облради "Бюро техінвентаризації та експертної оцінки" та отримав на дачний будинок технічний паспорт. Враховуючи, що вказаний дачний будинок являється самочинним будівництвом, в кінці 2012 року я подав відповідні документи на узаконення будови в обласну інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю де мені в січні 2013 року видали Декларацію про готовність об"єкта до експлуатації. Правлінням садівничого товариства, де знаходиться моя земельна ділянка з даним будинком, мені видали довідку про присвоєння вулиці та номера будинку, а також акт про те що на моїй земельній ділянці збудовано дачний будинок ,який відповідає всім нормам та вимогам статуту садівничого товариства і претензій з боку членів правління та суміжних сусідів до будівництва не має. Чи можу я провести державну реєстрацію права власності на дачний будинок та отримати свідоцтво про право власності на нього? Наперід ДЯКУЮ ЗА ВІДПОВІДЬ!



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Малачли Надія
адвокат
Киев
ответил 09.04.2013 22:33

Так, зможете. У відповідності до Порядку  прийняття в експлуатацію  індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових,  дачних будинків від 24.06.2011 р.  N 91 по- перше,  об'єкт повинен бути збудованим до 31.12.2009 р., однак Закон "Про регулювання містобудівної діяльніості допускає також і  до 12.03.2011 р.,  по -друге,   без дозволу  на виконання будівельних робіт, по - трете,  заява про прийняття в експлуатацію повинна бути подана до 31.12.2012 р. З ваших пояснень вбачається, що ці умови вами дотримані, отже зупинюся на моментах, які важливі для реєстрації права власності.

Звертаю вашу увагу на те, що  згідно п. 5 Перехідних положень Закону"Про регулювання містобудівельної діяльності" строк прийняття в єксплуатацію житлових будинків Інспекцією державного архітектурно-будівельног інспекціями діє до 31 грудня 2013 р. та здійснюється  ця процедура безкоштовно. Однак, вам доведеться сплатити  штраф від 85 грн. до 170 грн. за самовільне будівництво. 

Після введення в експлуатацію будинку вам необхідно буде зареєструвати право власності. Підставою для оформлення права власності  у даному випадку і є зареєстрована декларація про готовність його до експлуатації, копію якої ви повинні надати  до місцевого органу виконавчої влади ( у вашому випадку сільська рада) протягом 7 днів з дня прийняття будинка в експлуатацію. Цей орган приймає рішення щодо оформленя права власності на будинок за вами і після цього вам необхідно буде здійснити реєстрацію права власності на будинок.  На сьогоднішній день реєстрацію здійснює Укрдержреєстр. 

     
0
фото
Off-line Цебак Іван
юрист
Львов
ответил 09.04.2013 22:17

будуть труднощя звертайтесь 

я юрист із Львова вам допможу

ресне руська біля Львова


0
фото
Off-line Плохотнюк Елена
юрист
Луганск
ответил 09.04.2013 22:03

Я не бачу жодних перешкод для отримання Вами права власності на зазначену будівлю.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?