Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

ст.185 ч.3

05.04.2013 10:06
Подскажите пожалуйста,мой муж в октябре 2011 г. был осужден по ст.185 ч.3 на 3,6г.На время суда у него было условно по ст.309.Мы официально не в браке,но у нас есть сын 4 года,оформлен на него.Скажите он может выйти по половине срока по ст.82 и как это сделать?



Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Белоцерковец Юлий
адвокат
Ужгород
ответил 10.04.2013 17:25

Призначаючи покарання, суд обов’язково вказує строк, протягом якого засуджений повинен його відбувати.

            Воно призначається для досягнення певного позитивного ефекту, а саме для виправлення, ресоціалізації асуджених, а також попередження вчинення нових злочинів як засудженими, так і іншими особами. Передбачається, що вказана мета буде досягнута за той строк, який визначив суд у своєму вироку.

            Закон передбачає можливість дострокового звільнення від відбування покарання.            Дострокове звільнення від покарання — поняття родове та включає в себе цілий ряд підстав такого звільнення. Наприклад, до дострокового звільнення можна віднести звільнення на підставі амністії, помилування, звільнення за хворобою, умовно-дострокове звільнення тощо.

Саме у даному випадку ми розглянемо умовно-дострокове звільнення від відбування покарання (ст.ст. 81, 82 КК України, ст. 154 КВК України).

            Саме кримінально-виконавче право регулює порядок та умови винесення установою (органом) виконання покарання подання до суду про застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання.

Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

            Обов’язковою умовою застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання є відбуття засудженим певної, встановленої законом частини строку покарання.

            Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим:

1) не менше половини строку покарання, призначеного судом за злочин невеликої або середньої тяжкості, а також

за необережний тяжкий злочин;

2) не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі;

3) не менше трьох чвертей строку покарання, призначеного судом за умисний особливо тяжкий злочин, а також

покарання, призначеного особі, яка раніше звільнялася умовно-достроково і знову вчинила умисний злочин

протягом не відбутої частини покарання.

            У Вашому випадку, сси лаючись на те, що мала місце непогашена судимість, то дана ситуація повинна розглядатися як загальний рецидив. Він має місце у випадках вчинення будь-якого злочину особою, яка має непогашену або не зняту судимість за будь-який інший умисний злочин.

                Кримінальним кодексом, а саме ст. 35 передбачено, що: «наявність рецидиву у поєднанні із засудженням до позбавлення волі має своїм наслідком збільшення мінімальної частини покарання, яке винна особа має відбути для
отримання можливості умовно-дострокового звільнення, до двох третин строку покарання призначеного судом (п. 2 ч. З ст. 81), та збільшення мінімальної частини пока­рання, яке винний має відбути для отримання можливості заміни невідбутої частини покарання більш м'яким покаранням, до половини строку покарання, призначеного судом (п. 2 ч. 4 ст. 82)».

            Тобто, якщо дві третини строку, який вказаний у вироку суду вже минули, та мали місце обов’язкові умови звільнення від відбування покарання, то таке рішення приймаються  судом але за поданням керівництва установи (органу) виконання покарань.


0
фото
Off-line Дмитрук Светлана
юрист
Николаев
ответил 05.04.2013 15:54
ответ исправлен 05.04.2013 16:14

Відповідно до ст. 82 КК України заміна невідбутої частини покарання більш м'яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення. 

У Вашому випадку заміна невідбутої частини покарання більш м'яким можлива після фактичного відбуття ним не менше половини строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, коли особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона була засуджена до позбавлення волі.

Заміна невідбутої частини покарання більш м’яким застосовуються суддею районного суду за місцем відбування засудженим покарання за спільним поданням органу, що відає виконанням покарання, спостережної комісії або служби у справах неповнолітніх.

Якщо засудженний проявив себе за час відбування покарання з позитивної сторони, має зразкову поведінку та своїм ставленням до праці довів що став на шлях виправдення керівництво виправно - тудової колонії, де він відбуває покарання має право звернутись до суду з поданням щодо заміни невідбутої частини покарання більш м"яким.

Під час розгляду вказаного подання в суді ретельно з’ясовується ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених виправно-трудової установи, а також його наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.  



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?