Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Неприватизированная квартира

15.01.2014 12:45
у меня такая ситуация: в неприватизированной квартире проживала только мама. Когда она заболела (1группа) попросила меня приехать с семьей (я и 2-е детей, все прописаны здесь же). Моя сестра не хотела смотреть за мамой, мотивируя тем, что у нее нет денег на это (у нее 3-е детей и прописаны здесь же). Но сейчас она разошлась с очередным мужем и намеревается прийти жить по месту прописки, т.е к маме. Не проживала она здесь уже в течении 10 лет. За это время за все плачу я (кол-во прописанных 8 человек), сделала хороший ремонт. Можно ли выписать ее или как-то по-другому(по закону) не впускать ее. Подскажите выход



Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
Проблемы с ЖЭКами. Как их решить? Сергей Панасюк.
В этом ролике мы поговорим о проблемах с ЖЭКами, о качестве коммунальных услуг и как бороться с ЖЭКами Запомните...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
FIND
Off-line Костромина Виктория
юрист
Киев (также вся Украина)
ответил 16.01.2014 03:09

можете в судебном порядке



с ув. Костромина Виктория , тел. 067-392-07-61, 050-208-41-00, 063-511-80-99, kostromina.uryslygi@ukr.net, частные консультации - платные
Показать контактную информацию
0
фото
Off-line Волобуева Татьяна Викторовна
юрист
Запорожье
ответил 15.01.2014 13:34

Очевидно Ваша мама является ответственным квартиросъемщиком. Ей (или от её имени по доверенности) нужно обратиться в суд, чтобы снять с регистрации непроживающих лиц. С выпиской несовершеннолетних детей могут быть сложности, поэтому рекомендую обратиться очно к услугам конкретного юриста, который бы вел ваше дело.
Жилищный кодекс:

Стаття 71. Збереження жилого приміщення за тимчасово відсутніми громадянами.
     При тимчасовій відсутності наймача або членів його  сім'ї  за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

     Якщо наймач або члени його сім'ї  були  відсутні  з  поважних причин  понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього  може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

     Жиле приміщення  зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців у випадках:
     1) призову  на  строкову  військову службу або направлення на альтернативну (невійськову) службу,  а також призову  офіцерів  із запасу  на  військову  службу  на  строк до трьох років - протягом усього   періоду   проходження   зазначеної   військової   служби; перебування   на   військовій   службі   прапорщиків,  мічманів  і військовослужбовців надстрокової служби -  протягом  перших  п'яти років перебування на дійсній військовій службі;
     2)  тимчасового  виїзду  з  постійного  місця  проживання  за умовами  і  характером  роботи  або  у  зв'язку з навчанням (учні, студенти,  стажисти,  аспіранти тощо), у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання;
     3)  влаштування  дитини  (дітей)  на  виховання  до  родичів, опікуна  чи  піклувальника,  у  прийомну  сім'ю,  дитячий  будинок сімейного  типу,  заклад  для  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського  піклування, - протягом усього часу їх перебування у родичів,  опікуна  чи  піклувальника,  прийомній  сім'ї,  дитячому будинку   сімейного   типу,  закладі  для  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.
     Якщо з будинку,  квартири (їх частини) вибула дитина (діти) і членів її (їх) сім'ї не залишилося,  це житло може бути надано  за договором   оренди   іншому   громадянину   до  закінчення  строку перебування дитини (дітей) у дитячому закладі  або  до  досягнення нею  (ними)  повноліття  і  повернення  від  родичів,  опікуна  чи піклувальника,  в окремих випадках  -  до  закінчення  навчання  в загальноосвітніх  навчальних закладах усіх типів і форм власності, у тому числі для громадян,  які потребують соціальної допомоги  та соціальної  реабілітації,  а також в професійно-технічних чи вищих навчальних закладах або до закінчення  строку  служби  у  Збройних Силах  України  та інших військових формуваннях;
     4)  виїзду  у  зв'язку  з  виконанням  обов'язків  опікуна чи піклувальника,  наданням батькам-вихователям житлового будинку або багатокімнатної  квартири для створення дитячого будинку сімейного типу - протягом усього часу виконання таких обов'язків;
     5) влаштування    непрацездатних    осіб,    у   тому   числі дітей-інвалідів,  у будинку-інтернаті та іншій установі соціальної допомоги  -  протягом  усього  часу  перебування  в них;
     6) виїзду  для   лікування    в    лікувально-профілактичному закладі - протягом усього часу перебування в ньому;
     7) взяття під варту або засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення  волі  на  певний  строк чи довічне позбавлення волі - протягом   усього  часу  перебування  під  вартою  або  відбування покарання,  якщо в цьому будинку, квартирі (їх частині) залишилися проживати інші члени сім'ї.
     Якщо в будинку, квартирі (їх частині) не залишилися проживати інші  члени сім'ї наймача,  це житло може бути надано за договором оренди (найму) у встановленому законом порядку іншому  громадянину до  звільнення  таких  осіб  з-під  варти  або  до  відбуття  ними покарання.

     У  випадках,  передбачених  пунктами 1 - 7 цієї статті, право користування  жилим приміщенням зберігається за відсутнім протягом шести  місяців з дня закінчення строку, зазначеного у відповідному пункті.

Стаття 72. Порядок визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням
     Визнання особи такою,  що втратила право  користування  жилим приміщенням  внаслідок  відсутності  цієї  особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Что касается содержания квартиры в надлежащем состоянии, Жилищный кодекс предусматривает следующее:
Стаття 78.  Права і обов'язки тимчасово відсутніх наймача та членів його сім'ї
     Тимчасово відсутній наймач зберігає права і несе обов'язки за договором найму жилого приміщення.
     Якщо в  жилому приміщенні не залишились проживати члени сім'ї наймача,   він   зобов'язаний   забезпечити   належне    утримання приміщення.


0
фото
Off-line Аргумент-Консалтинг, юридическая компания Содоль Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 15.01.2014 13:30

Да можно в судебном порядке признать ее утратившим право на проживание в данной квартире и в последствии просто не дать согласие на ее вселение.


0
фото
Off-line Евдоченко Наталия
адвокат
Киев
ответил 15.01.2014 13:21
Если период непроживания более 6 месяцев, Вы можете в судебном порядке признать сестру и ее детей утратившими право проживания в квартире. Собирайте документы и обращайтесь в суд. Ее желание проживать в настоящий момент не иимеет значения.

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?