Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

опекунство

31.03.2013 15:34

я пенсионерка  содержу внучку под опнкунством 13 лет (Т.К. МОЙ СЫН УМЕР)СКОЛЬКО МНЕ ДОЛЖНО ПЛАТИТЬ ГОСУДАРСТВО НА СОДЕРЖАНИЕ РЕБЕНКА? СКАЛЬКО ПЕНСИИ ДОЛЖНА ПОЛУЧАТЬ ВНУЧКА ПО УТЕРЕ КОРМИЛЬЦА?СПАСИБО.





Ответы юристов

0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 31.03.2013 22:43
ответ исправлен 31.03.2013 22:44

У разі коли для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, щоза законом зобов'язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, зазначена допомога призначається у розмірі двох прожитко- вих мінімумів для дитини відповідного віку (п. 26 постанови КМУ "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми").

Тобто, якщо пенсію по втраті годувальника ви не отримуєте, то повинні отримувати "чистими" 2 420 грн. державної допомоги на внучку.  

Крім того, ваша внучка матиме право на одноразову допомогу, як дитина-сирота, після досягнення 18- річного віку.

Розмір такої одноразової допомоги щороку встановлюється Кабінетом Міністрів України. Виплата одноразо- вої допомоги здійснюється у готівковій (грошовій) формі районними (міськими) відділами (управліннями) освіти на підставі заяви та паспорта отримувача цієї допомоги. У разі неотримання з будь-яких причин дитиною одноразової допомоги в установлений строк вона може бути виплачена протягом трьох років (ст. 25 Закону України "Про охорону дитинства” від 26.04.2001 р.; постанова Кабінету Міністрів України від 25.08.2005 р. № 823 "Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку”).


0
фото
Off-line Дмитрук Светлана
юрист
Николаев
ответил 31.03.2013 19:35
ответ исправлен 31.03.2013 22:06

Відповідно до ст.18 ЗУ "Про державну допомогу сім"ям з дітьми" допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,надається у розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку. ( У Вашому випадку 1210грн Х2 =2420грн)
У разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування,визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії,аліментів, стипендії, державної допомоги.

  Враховуючи данні надані Вами, розмір допомоги на внучку буде становити (2420грн. мінус сума пенсії у зв"язку з втратою годувальника).

Тобто сумарно на дитину  (пенсія, аліменти, всі види допомог) Ви повинні отримувати не менше 2420грн. на місяць.


0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 31.03.2013 18:54
ответ исправлен 31.03.2013 20:35

Пенсія по втраті годувальника - це повноцінний вид пенсії, право на який виникає навіть у випадку, якщо годувальник ще не отримував ніякої пенсії, але мав необхідний для цього страховий стаж (заробіток).   

Ч. 1 ст. 37: Пенсія  у  зв'язку  з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного  члена  сім'ї  -  50  відсотків пенсії   за  віком  померлого  годувальника...; ч. 2 ст. 37: Дітям-сиротам пенсія  у  зв'язку  з  втратою  годувальника призначається в розмірах,  визначених частиною першою цієї статті,  виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків (ст. 37 закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).    

Для   обчислення  пенсії  враховується  заробітна  плата (дохід) за весь  період  страхового  стажу  починаючи  з  1  липня 2000 року. Якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року  становить  менше  60  місяців,  для  обчислення пенсії також  враховується  заробітна  плата  (дохід)  за будь-які 60 календарних  місяців  страхового  стажу  підряд  до   1   липня 2000  року  незалежно  від  перерв.          

У разі якщо  страховий  стаж  становить  менший  період,  ніж 60 місяців,  враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж (ст. 40 закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»). 

  Згідно з Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846, заява про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника подається в управління ПФУ в районах, містах і районах у містах через уповноважену посадову особу підприємства-роботодавця годувальника.
 
Якщо особа, якій призначається пенсія, є неповнолітньою або недієздатною, заява подається його батьками або опікунами (піклувальниками) за місцем їх проживання (реєстрації). До заяви опікуна (піклувальника) додається копія рішення органу опіки та піклування про призначення опікуна (піклувальника) або відповідне рішення суду.    

Звідси, пенсія по втраті годувальника, для вашої внучки, буде залежати від заробітної плати та страхового стажу її батьків.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?