Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Каковы последствия погашенной судимости

12.01.2014 17:36

Здравствуйте! Дело в том, что я был обвинен в краже на 240 грн в супермаркете. Решил не давать огласку этому и без доказательств согласился на оформление договора об заключении примерения между сторонами Назначен штраф был, 850 грн, я все оплатил, Но сказали, что факт судимости будет целый год После чего судимость будет снята Я хотел бы узнать, могут ли быть у меня проблемы в посольствах, при получении шенгенской визы? И что следует указывать в анкетах при вопросе судим ли или был ли судим? До судимости получал 2 раза шенген.





Доступные специалисты в области уголовного права и процесса

Возможно Вам будут полезны следующие видеоконсультации

Могут ли посадить за долг банку?
Могут ли посадить за долг банку?
В этом ролике мы поговорим возможной криминальной ответственности за неуплату кредита Один из часто задаваемых...
Панасюк Сергей (юрист)
г. Киев

Ответы юристов

0
фото
Off-line Фоменко Владимир
юрист
Одесса
ответил 13.01.2014 12:49

Если судимоссть снята то проблем біть не должно.


0
фото
Off-line Дрозач Екатерина
адвокат
Днепропетровск
ответил 12.01.2014 21:56

Уважаемый Валерий Вячеславович!
Не следует путать "Угоду про примирення між обвинуваченим та потерпілим" в порядке ст. 469 УПК Украины, и "Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного та потерпілого" на основании ст. 46 УК Украины и прекращения в связи с этим уголовного производствав порядке ст.ст. 284-286 УПК Украины.
Абсолютно два разных момента.
Никакой "можливості, що особу взагалі було звільнено від кримінальної відповідальності, оскільки між обвинуваченим та потерпілим укладено угоду про примирення" здесь нет.
Кража не является "необережним злочином середньої тяжкості" и ст. 46 УК Украины здесь не работает вообще.
Более того, заявитель написал, что ему был назначен штраф 850 грн., а это означает избранную по согласию сторон меру наказания, которая прописывается при заключении "Угода про примирення" в порядке ст. 469 УПК Украины. 

 



0
фото
Off-line Ковріжних Валерій Вячеславович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 12.01.2014 20:09

Доброго вечора, колего !

Змушений також не погодитися із Вашою позицією з наступних підстав.

У своєму питанні особа зазначає, що він погодився на підписання угоди про примирення між ним та потерпілою стороною.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладено угоду про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.

Угода про примирення чи про визнання винуватості може бути укладена як під час досудового розслідування (ч.1 ст.474), так і під час судового провадження (ч.3 ст.474).

В угоді про примирення сторони узгоджують покарання. Таке узгодження можливе лише в рамках, визначених Кримінальним кодексом України.

Слід також враховувати положення ст. 46 Криінального кодексу України щодо можливості звільнення особи від кримінальної відповідальності. Так, звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим можливе лише при вчиненні злочину невеликої тяжкості або необережного злочину середньої тяжкості за умови, що особи примирилися між собою і винна особа повністю компенсувала збитки потерпілому.

Таким чином, існує можливість того, що особу взагалі було звільнено від кримінальної відповідальності, оскільки між обвинуваченим і потерпілим укладено угоду про примирення.

А за змістом ч. 3 ст. 88 Кримінального кодексу України особа, засуджена за вироком суду із звільненням від покарання, визнається такою, що не має судимості.

Нажаль, ми цього не знаємо, оскільки користувач сайту детально не описав свою ситуацію.


0
фото
Off-line Дрозач Екатерина
адвокат
Днепропетровск
ответил 12.01.2014 19:26

Не согласна.
Заявитель указывает. что совершил кражу. Статья 185 ч. 1 УК Украины - преступление средней тяжести в понимании ст. 12 УК Украины относительно квалификации преступлений.
В соответствии с п.8 ст. 89 УК Украины, лица, осужденные к лишению свободы либо основному наказанию в виде штрафа за преступление средней тяжести, будут считаться не имеющими судимости, если  они в течение ТРЁХ ЛЕТ со дня отбытия наказания (основного или дополнительного) не совершат нового преступления.


0
фото
Off-line Ковріжних Валерій Вячеславович
адвокат
Ивано-Франковск
ответил 12.01.2014 18:04

Доброго вечора !

З огляду на ваше запитання слід розуміти, в якому році ви були засуджені ? 

Так, вам абсолютно правильно сказали, що протягом одного року ви будете вважатися особою, яка має судимість.

Адже, згідно пункту 5 статті 89 Кримінального кодексу України ТАКИМИ, ЩО НЕ МАЮТЬ СУДИМОСТІ ВИЗНАЮТЬСЯ, зокрема, ОСОБИ, ЗАСУДЖЕНІ ДО ШТРАФУ, громадських робіт, виправних робіт або арешту, ЯКЩО ВОНИ ПРОТЯГОМ РОКУ З ДНЯ ВІДБУТТЯ ПОКАРАННЯ (основного та додаткового) НЕ ВЧИНЯТЬ НОВОГО ЗЛОЧИНУ.

Таким чином, як зазначалось вище, слід знати, коли саме ви були засуджені до штрафу.

Якщо більш конкретно, то необхідно знати дату набрання вироком законної сили. Саме з цієї дати обчислюється рік, протягом якого ви вважаєтеся судимою особою.

По закінченні цього строку (одного року після набрання вироком суду законної сили) Ви будете вважатися особою, яка не має судимості.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?