Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Оформлення права власності на ділянку

19.03.2013 17:29

Доброго дня.
Я є членом садового товариства з 1990 року, з цього ж року займаю там земельну ділянку, як член цього товариства.
У 2009 році замовив та отримав проект землеустрою на цю ділянку, отримавши всі необхідні погодження, але акт потім так і не отримав (багато запросили у київраді).
Зараз знову хочу зайнятися оформленням землі на себе. В зв`язку з чим мене цікавить таке - потрібно мені знову проходити всю процедуру, робити по новій проект землеустрою тощо?  Чи я можу звернутися до суду з визнанням права власності, на тій підставі, що користуюся цією ділянкою вже більше 20ти років?





Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 20.03.2013 18:14

Так як земельна ділянка передана у користування, ви не зможете провести процедуру приватизації через суд. Ви можете звернутись до нашої компанії по допомогу в одержанні випуски з держреєстру. Звертайтесь по тел. 0673285083


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 19.03.2013 17:47

Підтримуючи думку свого колеги, хотів би ще зауважити таке:
Роз'ясненням Верховного Суду України вказано, що норма статті 119 Земельного кодексу щодо набуття права власності на земельну ділянку за набувальною давністю може застосовуватися з 1 січня 2017 року (відповідно до пункту 1 розділу ІХ «Прикінцеві положення» ЗКУ). Це означає, що, оскільки Земельний кодекс України набув чинності з 1 січня 2002 року, то і 15-річний строк набувальної давності має відраховуватися саме з цієї дати. Так що - тільки через проектну документацію.


0
фото
Off-line Сливінський Олексій
юрист
Ивано-Франковск (также Львов)
ответил 19.03.2013 17:46

Набувальна давність в даному випадку не застосовується, оскільки Ви користуєтесь ділянкою наданою Вам Садовим коперативом, членом якого Ви є. Набувальну давність можна було б застосувати в тому випадку, якщо б ви відкрито, добросовісно та безперервно протягом 15 років користувались ділянкою яка не є Вашою власністю та не передана Вам у користування.

Для більш конкретної відповіді, необхідно дослідити документи особисто.


0
фото
Off-line Абрамов Леонид
юридическая компания
Хмельницкий
ответил 19.03.2013 17:39

Навряд чи через судову процедуру Ви упростите отримання свідоцтва  на право власності на землю (державні акти уже не видають).  З 1 січня 2013 року набуває чинності  Закон України «Про державний земельний кадастр». Відповідно до нього, державні акти на право власності на землю видаватися не будуть. Натомість документом, що посвідчує  право власності, буде свідоцтво на право власності, отримане у територіальному органі Державної реєстраційної служби (Держреєстрі). А щодо проектної документації, згідно ж перехідних положень даного закону - якщо документація була затверджена радою - нову переробляти не потрібно. Якщо ж не було такого затвердження - обовязкове виготовлення нового проекту. 



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?