Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Защита персональных данных

05.01.2014 01:05

Здравствуйте.

Существует телекоммуникационная компания ООО Воля. В ихней базе хранятся персональные данные, которые были предоставлены в ходе заключения договора. После расторжение договора обязана ли компания их удалить из базы ? Если нет, то на каком основании они хранят данные ?





Ответы юристов

1
фото
Off-line Цебак Іван
юрист
Львов
ответил 05.01.2014 11:35

все залежить від мети обробки даних, яку ви підпиували, може у них на писано що у майбутньому вони вас інформуюю ть про нові послуги і тоді нажаль не зобовязані видаляти 

але через судж ви можете вимагати знищення


0
фото
Off-line Дытынюк Ярослав
юрист
Киев
ответил 05.01.2014 11:04

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про захист персональних даних

Стаття 15. Видалення або знищення персональних даних

1. Персональні дані видаляються або знищуються в порядку, встановленому відповідно до вимог закону.

2. Персональні дані підлягають видаленню або знищенню у разі:

1) закінчення строку зберігання даних, визначеного згодою суб'єкта персональних даних на обробку цих даних або законом;

2) припинення правовідносин між суб'єктом персональних даних та володільцем чи розпорядником, якщо інше не передбачено законом;

...Знищення або видалення персональних даних згідно зі статтею 15 Закону України "Про захист персональних даних" здійснюється в порядку, встановленому відповідно до вимог закону, зокрема в разі припинення правовідносин між суб'єктом персональних даних та володільцем чи розпорядником бази, якщо інше не передбачено законом.

На виконання статті 6 Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи" Міністерство юстиції затвердило наказ Міністерства юстиції України від 12.04.2012 р. № 578/5 "Про затвердження Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів" (далі - Перелік), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.04.2012 р. за № 571/20884, який набрав чинності з 01.01.2013 р.

Цей Перелік включає типові документи, що створюються під час документування однотипних (загальних для всіх) управлінських функцій, виконуваних державними органами та органами місцевого самоврядування, іншими установами, підприємствами та організаціями незалежно від функціонально-цільового призначення, рівня і масштабу діяльності, форми власності, а також документацію, що створюється в результаті виробничої та науково-технічної діяльності організацій (пункт 1.2 розділу I Переліку).

Пунктом 1.4 розділу I Переліку визначено, що Перелік є нормативно-правовим актом, призначеним для використання всіма організаціями при визначенні строків зберігання документів, їх відборі на постійне та тривале (понад 10 років) зберігання (архівне зберігання) або для знищення, та може використовуватися також фізичними особами - підприємцями.

Водночас пунктом 1.2 розділу I Переліку документів, що створюються в управлінській діяльності, встановлено строки зберігання договорів про надання послуг - 5 років.

Разом з тим пунктом 1.8 розділу I Переліку визначено, що строки зберігання типових документів на електронних носіях відповідають строкам зберігання аналогічних документів на паперових носіях.


Таким чином, лише після закінчення встановлених термінів зберігання договіп про надання послуг, який містить Ваші персональні дані, а рівно і самі персональні дані, підлягають знищенню.

Раніше вони можуть бути знищені тільки на підставах, встановлених ст. 15 Закону "Про захист персональних даних"!


1
фото
Off-line Мельник Алексей
адвокат
Киев
ответил 05.01.2014 09:37

на основании закона


0
фото
Off-line Бондарева Ольга
Киев
ответил 05.01.2014 09:23

Напишіть Вимогу власника персональних даних про видалення всіх Ваших даних з їх бази даних, а також, що Ви категорично заперечуєте проти подальшого використання Ваших ПД їх організацією і заперечуєте проти передання ними Ваших персональних даних іншим юридичним чи фізичним особам.

    Зарегистрируйте в их канцелярии со штампом на Вашей копии или отошлите поштой с уведомлением и описью вложения.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?