Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

Повернення позовної заяви

18.03.2013 14:38

Доброго дня. При подачі позову до адмінсуду сталася така ситуація - подали позов, не підписаний представником. 
Суддя строку на усунення недоліків не надала, а одразу повернула позов назад. 
Підкажіть, чи правильно вона вчинила? Бо в такому випадку маємо проблемо - строк оскарження буде пропущений, при повторному оскарженні..



Комментарии автора вопроса

18.03.2013 17:58
Дякую вам дуже! А не підкажете заодно, які документи додавати до скарги? Я планую копію позову, довіреність, копію виписки з реєстру та наказу на директора. Ну і держмито, звісно.

18.03.2013 15:12      комментарий относится к Абрамов Леонид
Для нас це дуже важливо. Якщо суддя неправа, то в нас є шанс успішно оскаржити ухвалу про вопернення позову і він буде вважатися поданим в той срок, що робить ППР неузгодженими. А якщо вона права, то ми витратимо час на оскарження і змушені будемо подавати позов повторно, але при цьому наші податкові зобов`язання будуть узгоджені, і висітиме податковий борг.

18.03.2013 15:08
Через представника, відправляв він поштою. Доручення в нього було, оригінал доручення був в додатках до позову. Єдине, чого не було - то це власне підпису під позовною.

18.03.2013 15:06
Позов стосується оскарження ППР. Тобто подати повторно ми-то можемо, але вони вже будуть вважатися узгодженими((

18.03.2013 15:04
Суддею в постанові вказано на таку підставу повернення, як "позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи", оскільки, на думку судді, раз немає підпису, то немає і можливості ці повноваження перевірити.



Ответы юристов

0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 18.03.2013 17:21

І ще доповню дещо. Знайшов судову практику з позитивним рішенням суду апеляційної інстанції стосовно абсолютно ідентичної ситуації. Це ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду 01 квітня 2010 року N 11093/09/91040, в котрій зазначено наступне: "

При поданні позовної заяви до суду, позивач не підписав її.

Відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин справи, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції прийшов до помилкового висновку, оскільки встановивши при перевірці позовної заяви, що таке не підписана позивачем, йому слід надати термін для усунення недоліків позовної заяви, про що слід прийняти ухвалу.

Судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги являються суттєвими і складають підстави для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи.

Так що, всі шанси виграти апеляцію у Вас є. 


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 18.03.2013 15:49

До того ж - у моїх коллег в практиці були два подібні випадки (відправлення позову без підпису), і в обох випадках вони отримували строк на усунення недоліків (це в Окружному адміністративному суді м. Києва). 


0
фото
Off-line Кацалап Андрей
юрист
Киев
ответил 18.03.2013 15:47

Доброго дня. 
Моя думка стосовно Вашої ситуації наступна - ст. 108 КАСУ "Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків."

Пунктом 4 ст. 106 КАСУ передбачено таку вимогу - "Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання." Тобто вимога щодо наявності підпису міститься у ст. 106, та відсутність підпису підпадає під перелік обставин, щодо яких має бути винесена ухвала про усунення недоліків. 

У Вашому ж випадку суддя посилається на те, що "позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи". Якщо Ви дійсно додавали до матеріалів справи довіреність, то підстав для такого висновку у судді не було. Тому, враховуючи предмет Вашого спору (ППР) та важливість дати подачі позову у такій категорії справ, раджу Вам все ж оскаржити ухвалу про залишення позову без розгляду.

 


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 18.03.2013 15:26

Я вважаю що в даній ситуації треба подавати повторно позов і оскаржити дії судді Вам не вдасться. 


0
фото
Off-line Дмитрук Светлана
юрист
Николаев
ответил 18.03.2013 15:07
ответ исправлен 18.03.2013 15:09
Этот ответ юрист предпочёл удалить :)
0
фото
Off-line Абрамов Леонид
юридическая компания
Хмельницкий
ответил 18.03.2013 15:07

Правильно чи неправильно, для вас не важливо. подавайте позов знову з клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та додавайте відмову суду. 


0
фото
Off-line Гамчук Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 18.03.2013 15:07

Ви подавали особисто чи через представника? Якщо через представника - в нього було доручення на ведення справи?


0
фото
Off-line Гамчук Андрей
юридическая компания
Киев
ответил 18.03.2013 15:02

Добрий день! Оскаржувати постанову про відмову або подавати повторно з клопотанням про поновлення строку оскарження.


0
фото
Off-line Гищук Інна
юрист
Черновцы
ответил 18.03.2013 15:01

Згідно ст.108 Кодексу адміністративного судочинства:

1. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою. 2. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. 3. Позовна заява повертається позивачеві, якщо: 1) позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху    

закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?