Индивидуальная консультация
Платная консультация гораздо быстрее и эффективнее
Бесплатная онлайн консультация
Задайте Ваш вопрос и получайте ответы юристов




 
Украина

возможность получения земли(пай)

15.03.2013 10:10
Мне 25 лет,живу и работаю в селе.Своего жилья и земли не имею.Положен ли мне по закону земельный пай из земель запаса?



Доступные специалисты в области земельного права

Ответы юристов

0
фото
Off-line Пасика Евгений
юридическая компания
Киев
ответил 15.03.2013 13:56

Если что-то и возможно в Вашем случае, то только в теории. На практике это почти не реально в нашей стране.


0
фото
Off-line Долударев Роман
юрист
Донецк
ответил 15.03.2013 12:17

Добрий день! Згідно  ст. 121 Земельного кодексу України, Ви як громадянин України (якщо Ви громадянин) маєте право на безоплатну передачу Вам земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: 

а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Тобто згідно Конституції та законодавства України Ви маєте право один раз приватизувати земельну ділянку по кожному зазначеному вище цільовому призначенню у любому місці України.

У вашому випадку, так як Ви мешкаєте у селі, я би порадив Вам спробувати приватизувати земельні ділянки:  1) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара; 2) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара.  

Для цього Вам необхідно визначитися з місцезнаходженням бажаних земельних ділянок. Якщо вони знаходяться в межах села, то заяву про безоплатну приватизацію необхідно подавать до відповідної сільської ради, а якщо за межами села то заява подається до відповідної державної адміністрації. Крім того, до заяви потрібно надати прелік документів, предбачений законодавстом.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами визначен  у ст. 118 ЗКУ. 


0
фото
Off-line Удаленный Пользователь
ответил 15.03.2013 12:17

В каком районе живете? Процедура выделения земельных участков сейчас зависит от района и области. Не везде еще есть "розмежування земельних ділянок". Мы владеем такой информацией и можем Вам подсказать и помочь 


0
фото
Off-line Мовчан Виталий
юрист
ответил 15.03.2013 11:57
ответ исправлен 15.03.2013 12:01

Я сумніваюсь, що ви щось отримаєте, так як такими справами я розпочав займатися ще з 2002 року, тому хочу пояснити чому:

Передача земель сільськогосподарських підприємств (кооперативів, акціонерних товариств) у колективну власність розпочалась з 15 травня 1992 р. згідно з постановою Верховної Ради України від 13 березня 1992 р.    № 2200-XII "Про прискорення земельної реформи та приватизації землі".

Відповідно до ст. 1 ЗУ "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних                           часток (паїв)" та п. 2 Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям":

Право на земельну частку (пай) мають:   

1) члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського   акціонерного  товариства,  в тому числі пенсіонери,  які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного    підприємства,    кооперативу,   товариства, відповідно до списку,  що додається до державного  акта  на  право колективної власності на землю.

Даний список формується самим підприємством, відповідно до статуту, розглядається і затверджується загальними зборами членів підприємства.  

2)  громадяни -  спадкоємці  права  на  земельну  частку   (пай), посвідченого сертифікатом;   

3) громадяни та   юридичні  особи  України,  які  відповідно  до законодавства України набули право на земельну частку (пай);     

4) громадяни України,  евакуйовані із зони відчуження, відселені із   зони   безумовного  (обов'язкового)  або  зони  гарантованого добровільного відселення, а також громадяни України, що самостійно переселилися з територій,  які зазнали радіоактивного забруднення, і які на момент евакуації, відселення або самостійного переселення були   членами   колективних   або   інших   сільськогосподарських підприємств,  а також пенсіонери з  їх  числа,  які  проживають  у сільській місцевості.   

Під час передачі земель у колективну власність створюється резервний фонд землі, який використовується для передачі в приватну власність або надання в користування земельних ділянок переважно громадянам, зайнятим у соціальній сфері на селі, а також іншим особам, яких приймають у члени сільськогосподарських підприємств, або які визначені у п. 4.  

На даний час резервного фонду землі практично не залишилося, так як розпаювання земель вже відбулося та й ви, як я зрозумів, не підпадаєте під жоден названий мною пункт, тому не маєте права на земельну ділянку (пай).  

Якщо ви й працювали в колгоспі(на момент розпаювання КСП) та з якихось причин не попали в названий вище список, то ви всерівно не маєте права, так як пропустили строки позовної давності.   


0
фото
Off-line Машкаринец Назар
адвокат
Ужгород
ответил 15.03.2013 11:01

Право на земельный пай согласно действующего Земельного кодекса, имеют работники государственных и комунальных сельськохазяйственных предприятий при приватизации таких предприятий. Соответственно если вы не работали в таком предприятии (а судя по возрасту скорее всего нет), то и права на пай вы не имеете.

Но, согласно ст. 121 Земельного кодекса, вы как гражданин имеете право на получение в бессрочное пользование земельного участках. Так что сославшись на эту статью, обратитесь с заявлением в сельский совет.


0
фото
Off-line Нурієв Самір
юрист
Борисполь
ответил 15.03.2013 10:17

Вам положено 25 соток земли в селе!!! Пишите заявление в сельский совет.



закрыть

Узнать стоимость услуги юриста

Поделись этим вопросом с друзьями:


Категории вопросов





 

Телефон для связи

+38 (067) 2097711
 


Wayforpay Visa MC Privat24
2011 - 2016    Freelawyer.ua - Все права защищены
Для быстрого входа или регистрации используйте соцсети

Я юрист
Я клиент
Да, Я принимаю условия Пользовательского соглашения
Я хочу получать уведомления сайта
Уже зарегистрированы?